Dziecko za kierownicą doprowadziło do dachowania. 14-latek zabrał samochód ojcu

i

Autor: Bandyci Drogowi/printscreen/You Tube Oprócz 14-letniego kierowcy, dacią jechało jeszcze pięć osób w wieku od 14 do 16 lat.

Krok od tragedii

Dziecko za kierownicą doprowadziło do dachowania. 14-latek zabrał samochód ojcu

2023-11-28 13:08

W Chochołowie (powiat nowotarski) dachowała dacia duster z sześcioma niepełnoletnimi osobami na pokładzie. Na szczęście podczas zdarzenia nie stało im się nic poważnego. Autem kierował 14-latek, który "pożyczył" samochód od ojca. Chłopak nie był pijany, w jego organizmie wykryto tylko minimalną obecność alkoholu (0,05 promila). Feralnym kierowcą i jego pasażerami zajmie się sąd. Nagranie z dachowania dacii udostępnił kanał YT "Bandyci Drogowi".

Chochołów. 14-latek zabrał auto ojcu i doprowadził do dachowania. Nagranie wideo

W Chochołowie (powiat nowotarski) doszło do groźnego zdarzenia z udziałem grupy niepełnoletnich osób. Nastolatkowie jechali dacią duster kierowaną przez swojego kolegę. Szofer miał 14 lat i co oczywiste nie posiadał prawa jazdy. Samochód "pożyczył" od ojca. Na śliskiej drodze stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do incydentu. Na szczęście nikt z młodocianej załogi auta nie odniósł poważnych obrażeń.

Pierwsze informacje dotyczące tego zdarzenia wskazywały, że 14-latek był pijany. Rzeczniczka nowotarskiej policji podkom. Dorota Garbacz przekazała "Super Expressowi", że badanie wykazało jedynie nikłą zawartość alkoholu w organizmie 14-latka (0,05 promila). Przypomnijmy, że w Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wynosi 0,2 promila.

Pijani byli natomiast pasażerowie dacii. Mają oni od 14 do 16 lat i z powodu spożycia alkoholu czekają ich teraz problemy. Całość materiału w sprawie incydentu w Chochołowie policja przekaże do sądu rodzinnego i nieletnich. To ta instytucja zdecyduje o konsekwencjach, które za swoje zachowanie poniosą nastolatkowie. Poniżej nagranie wideo dachowania dacii w Chochołowie, udostępnione na kanale You Tube "Bandyci Drogowi".     

Patostreamerzy usłyszeli zarzuty
Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?