Ks. Natanek nazwał dzieci produktami ze szklanych naczyń. Do sądu przyszedł z wyznawcami

i

Autor: Super Staaltje 227/CC BY 4.0/wikipedia Ks. Natanek zasiadł na ławie oskarżonych w związku z użytymi przez niego sformułowania obrażającymi dzieci poczęte metodą in vitro.

Szok

Te dzieci ksiądz nazwał zwierzętami. "Nie mają duszy, są przeklęte"

2023-11-28 9:44

Mimo wyroku skazującego wydanego przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej, ks. Piotr Natanek w dalszym ciągu publicznie obraża dzieci poczęte dzięki metodzie in vitro, nazywając je "przeklętymi" i twierdząc, że "nie mają duszy". Stowarzyszenie "Nasz Bocian" zapowiedziało skierowanie kolejnego pozwu przeciwko kontrowersyjnemu duchownemu. Ks. Piotr Natanek jest objęty karą suspensy, co oznacza nie powinien sprawować funkcji kapłańskich.

Ks. Natanek znowu obraził dzieci poczęte metodą in vitro. Stwierdził, że nie mają duszy i są przeklęte

Pod koniec października Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej skazał ks. Piotra Natanka na karę ograniczenia wolności i nawiązkę na rzecz organizacji wspierającej leczenie niepłodności za szokujące słowa na temat dzieci poczętych metodą in vitro. Wyrok jest nieprawomocny i duchowny zapowiedział, że będzie się od niego odwoływał. Nie zaprzestał też obrażania dzieci z in vitro. Podczas kazania transmitowanego w serwisie You Tube, ks. Natanek podtrzymał twierdzenie, że dzieci poczęte in vitro są zwierzętami, a także stwierdził, że nie mają duszy i są "przeklęte". 

Stowarzyszenie "Nasz Bocian" zapowiedziało skierowanie przeciwko ks. Natankowi kolejnego pozwu. W Internecie trwa zbiórka na ten cel.

Ks. Natanek nic sobie nie robi z kary suspensy

Ks. Piotr Natanek w dalszym ciągu pozostaje katolickim kapłanem, jednak w 2011 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nałożył na niego karę suspensy. To oznacza, że duchowny nie powinien sprawować funkcji kapłańskich. Ks. Natanek nic sobie jednak nie robi z kary kościelnej i w dalszym ciągu prowadzi swoją kontrowersyjną działalność. Wierni powinni pamiętać, że niektóre sakramenty (pokuty, małżeństwa) udzielone przez suspendowanego księdza są nieważne. 

Patostreamerzy usłyszeli zarzuty
Sonda
Czy ks. Natanek powinien zostać objęty ekskomuniką?