Elfy, driady, pustynni wojownicy, paladyni i smoki już wkrótce spotkają się w Krakowie!

i

Autor: Konwent fantastyki Imladris Trzy przykłady strojów cosplay jakie pojawiały się na Imladrisie w przeszłości.

Elfy, driady, pustynni wojownicy, paladyni i smoki już wkrótce spotkają się w Krakowie!

2019-10-03 9:00

Magia, miecze, fantastyczne postacie i masa związanej z tym zabawy. To wszystko i wiele więcej czeka na zbliżającym się wielkimi krokami krakowskim konwencie fantastyki Imladris.

Wpadnijcie do karczmy i posłuchajcie opowieści strudzonych podróżników o ich przygodach. Już niedługo krakowskim Liceum numer 42 odbędzie się XVIII edycja konwentu fantastyki Imladris. W planach są między innymi wystawy, gry, cosplay oraz panele zaproszonych gości, w tym Andrzeja Pilipiuka, Pawła Majki czy Krystyny Chodorowskiej.

To nie tylko fantastyka, nie tylko autorzy, spotkania z nimi, warsztaty, panele. Mamy również całą gamę planszówek, wystawców i innych atrakcji także właściwie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie - mówi jeden z organizatorów konwentu Michał Cieszyński.

Wspomnianych wystawców będzie co najmniej kilkunastu i będą mieli szeroką ofertę dla fanów szeroko pojętej fantastyki.

Na pewno będziemy mieli Imaginarium, czyli dużo koszulek, dużo kubków. Będziemy mieli także lokalnych wystawców jak Martwa Natura, czyli biżuteria. Będziemy także mieli stoisko firmy Paladynat, gdzie będzie można kupić gry bitewne i planszowe - zapowiada członek ekipy technicznej Daniel Wójtowicz.

Konwent Imladris rozpocznie się 11 października i potrwa 2 dni. Samo słowo "Imladris" pochodzi z twórczości Johna R. R. Tolkiena. Imladris to elficka nazwa miasta Rivendell znanego między innymi z trylogii "Władcy Pierścieni".

Posłuchaj wywiadu Kuby Paducha:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany