FATALNY stan zabezpieczeń w Tatrach? "Asekuracja woła o pomstę do nieba"! [SZOKUJĄCE ZDJĘCIE]

2020-09-18 15:40 Adrian Teliszewski
Rysy
Autor: Op/CC BY-SA 3.0/wikipedia FATALNY stan zabezpieczeń w Tatrach? "Asekuracja woła o pomstę do nieba"!

Jedna z osób, która odwiedziła szlak prowadzący na Rysy opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie mocno zużytego łańcucha służącego do asekuracji. Miłośnik gór zarzucił przy okazji Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu, że ten pobiera wysokie opłaty za parkingi i bilety wstępy, a nieodpowiednio dba o bezpieczeństwo turystów. TPN obiecał szybką wymianę zniszczonego łańcucha.

Jedna z osób, która we wrześniu odwiedziła szlak prowadzący na Rysy umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie mocno zużytego łańcucha asekuracyjnego i zarzuciła Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu, że ten niedostatecznie dba o bezpieczeństwo turystów, mimo że pobiera wysokie opłaty za parking i bilety wstępu.

- Za parkingi, za bilety wstępu Tatrzański Park Narodowy kasuje krocie, a asekuracja miejscami woła o pomstę do nieba. Może ktoś się tym zajmie, zanim TOPR będzie musiał zwozić z Rysów kolejne zwłoki? - napisał pan Wiktor Ulman w poście udostępnionym na grupie Tatromaniacy.

Zdjęcie wywołało szeroki odzew wśród miłośników Tatr, będąc wielokrotnie udostępnianym i wywołując żywą dyskusję.

Głos w sprawie zabrała również przedstawicielka Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapewniła ona, że wyeksploatowane łańcuchy są sukcesywnie wymienianie i tak też będzie w tym przypadku. Za przeglądy takich miejsc odpowiadają funkcjonariusze TOPR, ale Park reaguje również na zgłoszenia od innych służb oraz turystów.

- Wskazany fragment łańcucha jest z innego materiału niż te stosowane obecnie i szybciej ulega przetarciom, szczególnie w takich miejscach, jak to na zdjęciu. W tym konkretnym przypadku wymiana zniszczonych odcinków łańcucha dojdzie do skutku niebawem. Ostatnio wymieniliśmy podobne fragmenty np. pod Szpiglasową Przełęczą - odpowiedziała na pytania portalu WP Magdalena Zwijacz-Kozica, szefowa działu udostępniania Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Młoda policjantka strzeliła w skroń synkowi, a sobie w usta. Znamy wyniki sekcji zwłok.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.