Wozidło przewróciło się na mężczyznę

Groza na placu budowy! Nie żyje 56-latek przygnieciony przez maszynę

2022-11-03 8:59

Kolejna tragedia na terenie gminy Gdów! Zaledwie kilka dni temu zginął tam mężczyzna wciągnięty przez kombajn zbożowy, a w środę (2 listopada) doszło do następnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 56-letni operator wozidła został przygnieciony przez maszynę. Poszkodowany zmarł na miejscu zdarzenia, mimo prób udzielenia mu pomocy.

Małopolska. Tragedia na budowie. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez maszynę

W środę, 2 listopada około godz. 9.00 na budowie w gminie Gdów (powiat wielicki) doszło do tragicznego wypadku. Ofiarą zdarzenia jest 56-letni operator wozidła, który podczas prac ziemnych związanych z wykopywaniem fundamentów budynku gospodarczego wywoził ziemię. Z ustaleń policji wynika, że w trakcie jazdy ziemia znajdowała się z tyłu pojazdu, a kabłąk zabezpieczający nie był wysunięty nad kierowcę. W czasie wywozu ziemi wozidło wywróciło się do tyłu przygniatając kierowcę. 56-latek zmarł na miejscu zdarzenia, mimo prób udzielenia mu pomocy. Śledczy prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności śmierci operatora wozidła.

Kolejna tragedia na terenie gminy Gdów

Śmierć 56-latka to kolejna w ostatnich dniach tragedia na terenie gminy Gdów. W sobotę (29 października) zginął tam mężczyzna wciągnięty przez kombajn zbożowy. Około 50-letni rolnik został znaleziony nieprzytomny, a na miejsce wezwano śmigłowiec ratowniczy LPR, który był gotowy zabrać go do szpitala. Niestety nie było szans na skuteczne udzielenie pomocy poszkodowanemu. Stracił on życie w wyniku uduszenia przez elementy pracującego kombajnu.

Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
Pościg za 16-letnim kierowcą. Taranował pojazdy, powodował kolizje. Pędził z prędkością 250 km/h
Nasi Partnerzy polecają