Imponujące estakady z widokiem na Tatry! Nowa zakopianka coraz bliżej [ZDJĘCIA]

2019-09-20 14:21

Znakomite wiadomości dla kierowców i turystów, którzy udają się w Tatry. W najbliższych dniach do użytku zostanie oddany nowy odcinek ekspresowej zakopianki. Potężna inwestycja, która całkowicie zmieni oblicze trasy posuwa się do przodu.

Imponujące estakady, kilometry mostów i najdłuższy w Polsce tunel - tak już wkrótce będzie wyglądała trasa, na oddanie której czekają miliony Polaków.

Droga znana przede wszystkim z korków i wypadków zmienia swoje oblicze nie do poznania! I choć budowa jest lekko opóźniona, prace przy budowie ekspresowej zakopianki idą pełną parą. Już we wrześniu pojedziemy pierwszymi imponującymi odcinkami nowej trasy. 

Budowa zakopianki >>> Kliknij i zobacz niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka <<<

W tym momencie trwają ostatnie prace wykończeniowe, malowane jest oznakowanie i likwidowane tymczasowe zjazdy. Jak informuje GDDKiA nowym odcinkiem pojedziemy już "na dniach", gdy tylko drogowcy zakończą wszystkie niezbędne prace. 

Jednocześnie trwają prace przy pierwszym i drugim odcinku ekspresowej zakopianki. Pierwszy z nich (Lubień - Skomielna) jest gotowy w niemal 85%. Kończą się prace związane z wykopami, budową nasypów i zabezpieczaniem skarp, trwają intensywne prace związane z podbudowami dróg i odwodnieniem. Na odcinku około jednego kilometra pojawiła się już nawierzchnia asfaltowa.

Z kolei prace na trasie Skomielna - Naprawa wraz budową najdłuższego w Polsce tunelu są ukończone w 44% - tu budowa potrwa najdłużej, jest to bowiem bardzo trudny geologicznie teren. Obecnie drążone są obie nitki tunelu. 

Budowa zakopianki zakończy się w 2022 roku, a prace pochłoną ponad 2,5 miliarda złotych.