Jest data otwarcia kąpieliska na Zakrzówku. Radny załamuje ręce: tłok, kolejki, przekleństwa i chamstwo

i

Autor: KHRoN/CC BY-SA 3.0/wikipedia Radny Łukasz Wantuch zaproponował wprowadzenie opłat za wstęp na Zakrzówek.

Podali termin

Jest data otwarcia kąpieliska na Zakrzówku. Radny załamuje ręce: "tłok, kolejki, przekleństwa i chamstwo"

2023-03-22 7:56

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie podał datę otwarcia terenów rekreacyjnych na Zakrzówku. Najpierw ma zostać udostępniony park, a następnie kąpielisko. Tymczasem radny Łukasz Wantuch zaproponował, by wprowadzić opłaty za wstęp na Zakrzówek. - Nie tylko cały Kraków, ale połowa Małopolski będzie przyjeżdżać na darmowe pływanie. Będzie tłok, kolejki, przekleństwa i chamstwo - tłumaczy Wantuch.

Data otwarcia kąpieliska na Zakrzówku. Radny chce opłat za wstęp

Tereny rekreacyjne na Zakrzówku mają być udostępnione mieszkańcom w czerwcu 2023 roku. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie poinformował, że początkowo korzystać będzie można wyłącznie z parku. Kąpielisko zostanie natomiast otwarte 22 czerwca. Radny Łukasz Wantuch zaproponował wprowadzenie opłat za korzystanie z basenów. Krakowianie mieliby płacić 5 złotych za cały dzień, z kolei bilet dla mieszkańców innych miejscowości kosztowałby 20 złotych za dzień. Darmowy wstęp przysługiwałby dzieciom do 18. roku życia oraz seniorom powyżej 65. roku życia.

W lecie będą działy się tam dantejskie sceny. Nie tylko cały Kraków, ale połowa Małopolski będzie przyjeżdżać na darmowe pływanie. Będzie tłok, kolejki, przekleństwa i chamstwo. Poza tym nasza psychika jest tak skonstruowana, że to za darmo, uważamy za bezwartościowe. Uważam, że wejście powinno być płatne. Bardzo mała kwota, ale nie chodzi o pieniądze, tylko poszanowanie. W końcu zbudowanie tych basenów kosztowało ponad 100 milionów. 1) Dzieci do 18 roku życia za darmo 2) Seniorzy powyżej 65 roku życia za darmo 3) Mieszkańcy Krakowa - 5 zł za cały dzień, nie mieszkańcy 20 zł za cały dzień. Trzeba też wprowadzić system zakupu biletów wyłącznie przez internet na określony dzień. Tylko przez internet, jak jest w wielu miejscach w Europie. Dzięki temu unikniemy chaosu i dantejskich scen. Naprawdę, najlepiej rozwiązuje się te problemy, których jeszcze nie ma. Przyjdzie czerwiec, weekend, cieply, słoneczny i będziemy mieć tysiące wściekłych ludzi i zablokowane wszystkie drogi dojazdowe. Nie czekajmy, aż moje słowa staną się prawdą - napisał na FB radny Łukasz Wantuch.

Jak przypomina PAP, park Zakrzówek miał być otwarty w ubiegłym roku, zapowiedź ta jednak nie została spełniona – ZZM tłumaczył to przedłużającą się procedurą dotyczącą przyłącza prądu do realizowanej inwestycji oraz brakiem spełnienia norm głębokości basenu przeznaczonego dla dzieci. Budowa parku Zakrzówek ruszyła w sierpniu 2019 r. Na 60-hektarowym terenie będą podwieszane baseny, pływające mosty, przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, miejsca piknikowe, wybieg dla psów, budynki z toaletami, wypożyczalnią sprzętu wodnego, restauracja. Obecnie tereny rekreacyjne na Zakrzówku są jeszcze placem budowy, dlatego osobom postronnym nie wolno tam wchodzić. 

Schody nieruchome w Krakowie. Nie działają już ponad 1600 dni
Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany