Ostatnie pożegnanie

Kiedy pogrzeb Kacpra Tekielego? Justyna Kowalczyk podała datę pożegnania swojego męża. Wzruszająca prośba

2023-05-27 6:51

W czwartek, 18 maja do Polski dotarła wstrząsająca informacja o śmierci alpinisty Kacpra Tekielego, prywatnie męża Justyny Kowalczyk. Tekieli zginął w tragicznych wypadku w Alpach Szwajcarskich. 38-latek urodził się w Gdańsku, jednak z Krakowem i z Małopolską był bardzo ściśle związane. Kiedy odbędzie się pogrzeb Kacpra Tekielego? Justyna Kowalczyk podała datę. Przy okazji wystosowała wzruszającą prośbę do żałobników.

Nie żyje Kacper Tekieli. Mąż Justyny Kowalczyk zginął w wypadku w Alpach Szwajcarskich

Ta wiadomość zaszokowała nie tylko miłośników sportu, alpinizmu i wspinaczki górskiej. W czwartek, 18 maja "Dobry Tygodnik Sądecki" jako pierwszy podał informację o śmierci Kacpra Tekielego, polskiego wspinacza, a prywatnie męża Justyny KowalczykMężczyzna zaginął już w środę, 17 maja, podczas próby samotnego zdobycia czterotysięcznika Jungfrau. Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki przekazał "Super Expressowi", że o braku kontaktu z Kacprem Tekielim poinformowała sama Justyna Kowalczyk, zaniepokojona losami męża. Niestety prawda okazała się okrutna. Tekieli spadł podczas zejścia ze szczytu wraz z lawiną. Wspinacz realizował projekt zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników w Alpach. Wspiął się już na Bishorn (4153 m), Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m). Niestety jego wyprawa została brutalnie przerwana.

Ten wpis Justyny Kowalczyk o zmarłym mężu rozrywa serce. Wspólne zdjęcie i słowa, które mówią wszystko

Kacper Tekieli urodził się w Gdańsku, lecz z Krakowem i Małopolską był bardzo ściśle związany. Przez rok pracował w schronisku PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej, a następnie zamieszkał w Krakowie. Jego pierwszą żoną była pochodząca z Sądecczyzny Małgorzata Lebda, poetka i pracowniczka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W 2020 r. Kacper Tekieli wziął ślub z inną Małopolanką - Justyną Kowalczyk, naszą multimedalistką w biegach narciarskich. Para doczekała się synka Hugo, który wraz ze swoją mamą towarzyszył wspinaczowi podczas wielkiej wyprawy w Alpy. Warto też wspomnieć, że Kacper Tekieli w rekordowym tempie zdobył wszystkie szczyty Wielkiej Korony Tatr i był laureatem nagrody  Kraków Mountain Award 2021. 

Kiedy pogrzeb Kacpra Tekielego?

Justyna Kowalczyk poinformowała w mediach społecznościowych, że pogrzeb Kacpra Tekielego odbędzie się we wtorek, 30 maja o godz. 14.30 na Cmentarzu Oliwskim w Gdańskim. Nasza mistrzyni wystosowała wzruszającą prośbę do żałobników. - Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd wspomóc schronisko dla zwierząt! https://schroniskopromyk.pl Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał. Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki - napisała Justyna Kowalczyk.

Śmierć męża Justyny Kowalczyk. Rekonstrukcja zdarzeń, policja podała szczegóły

Tragiczna śmierć męża Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli zginął w Alpach
Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Nasi Partnerzy polecają