Kolorowe widowisko nad Zalewem Nowohuckim! Niespodziewana deklaracja prezydenta [ZDJĘCIA]

2019-09-12 10:52 Wiktoria Seweryńska, opr. Amadeusz Calik

W środę, nad Zalewem Nowohuckim, mieszkańcy Krakowa mogli podziwiać pokaz wody i światła, podczas którego zostało zaprezentowanych dziewięć, pływających fontann.

Wydarzenie trwało od godziny 17 do 22. Podczas pokazu, krakowianie mogli podziwiać główną fontannę strumieniową, której strumień osiągał nawet do 20 metrów wysokości od lustra wody. Wokół niej zostało rozstawionych jeszcze 8 innych fontann, które zmieniały swoje obrazy wodne.

Fontanny oprócz tego, że ładnie wyglądały, to zrobiły wiele dobrego dla wody w Zalewie Nowohuckim, m.in. utleniły i oczyściły wodę, dzięki czemu powstrzymały zakwit glonów. Wodotryski pozwoliły też na wyeliminowanie bakterii beztlenowych, które powodują zazielenienie wody

Pokaz wody i światła cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy przybyli tłumnie, a wielu z nich przyznało, że takie widowiska powinny się odbywać częściej, a fontanna powinna być stałym elementem Zalewu Nowohuckiego.

Niespodziewana deklaracja prezydenta

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego Jacek Majchrowski postanowił zrobić prezent mieszkańcom Nowej Huty. 

- Skoro wczorajszy pokaz tak bardzo się podobał, to mam dla Państwa wiadomość. Jeszcze w tym roku kupimy takie fontanny i uruchomimy je na wiosnę razem z tężnią. Zostaną jako ślad jubileuszu 70-lecia Nowej Huty - przekazał na Facebooku Jacek Majchrowski.