Koniec marzeń o metrze w Krakowie. J. Majchrowski: "Nie opłaca się, to nie ma sensu"

Koniec marzeń o metrze w Krakowie. J. Majchrowski: Nie opłaca się, to nie ma sensu
Autor: Skitterphoto/cc0/pixabay Zdaniem prezydenta Jacka Majchrowskiego w Krakowie są zbyt małe przepływy ludności, by metro było opłacalne.

W Krakowie nie powstanie klasyczne metro - zdradził na swoim profilu FB prezydent miasta Jacek Majchrowski. Zdaniem włodarza samorządu metro "nie opłaca się i nie ma sensu", ponieważ w Krakowie są zbyt małe przepływy ludności. W zamian przygotowywana jest inna koncepcja, obejmująca szybki transport szynowy, który częściowo będzie korzystał z podziemnych tuneli. Prezydent Majchrowski poinformował, że zostanie ona zaprezentowana w najbliższym czasie.

Nie będzie metra w Krakowie. Według J. Majchrowskiego metro się nie opłaca

Na swoim profilu FB prezydent Krakowa Jacek Majchrowski udostępnił wywiad, w którym odniósł się do bieżących spraw miejskich. Jedną z poruszonych kwestii była ewentualna budowa metra. Jacek Majchrowski zdradził, że w Krakowie nie powstanie klasyczne metro, ponieważ takie rozwiązanie "nie opłaca się i jest bez sensu", ze względu na zbyt małe przepływy ludności. W zamian przygotowywana jest inna koncepcja transportu zbiorowego. Krakowianie skorzystają z szybkich pojazdów szynowych, które częściowo będą kursowały pod ziemią, a częściowo nad ziemią. - W najbliższym czasie będzie ogłoszona cała koncepcja. Ja ją już widziałem. Tam jeszcze są pewne drobiazgi do dopięcia. Wygląda na to, że jest koncepcja szynowego rozwiązania w kontekście premetra, czyli: częściowo pod ziemią, a częściowo nad ziemią. Klasyczne metro się nie opłaca i nie ma sensu. Ja zawsze podnosiłem, że żeby wybudować normalne metro, to muszą być odpowiednie przepływy ludności, a takich przepływów w Krakowie nie ma - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Cały wywiad znajduje się poniżej, kwestia metra została poruszona w 30 minucie.

PRZECZYTAJ: Malutka Hania założyła skrzydła anioła. Cała Polska trzymała za nią kciuki. 3-latka odeszła po cichu

ZOBACZ: Przybysławice. 4-latek wjechał rowerkiem pod peugeota! Matka chłopca nie mogła nic zrobić

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE