Koniec piekła kobiety dręczonej przez męża. 62-latek wyrzucony z mieszkania

i

Autor: Małopolska Policja 62-letni sprawca przemocy usłyszał zarzuty i prokuratorski nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z dręczoną żoną.

Siedział na kanapie z pistoletem w ręku

Koniec piekła kobiety dręczonej przez męża. 62-latek wyrzucony z mieszkania

2022-10-06 14:43

62-letni mieszkaniec Oświęcimia odpowie za dręczenie swojej żony, której groził przedmiotem przypominającym pistolet. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów, wezwanych na miejsce przez ofiarę przemocy domowej. 62-latek był wówczas totalny pijany. Oprócz zarzutów, agresor usłyszał już nakaz opuszczenia zajmowanego razem z żoną mieszkania.

62-latek znęcał się nad żoną. Siedział na kanapie z pistoletem w ręku

Telefon na policję zakończył piekło 62-letniej mieszkanki Oświęcimia, która była ofiarą przemocy domowej ze strony swojego męża. Mężczyzna posunął się nawet do grożenia jej przedmiotem przypominającym pistolet. Na szczęście okazało się, że nie jest to broń palna, a jedynie atrapa na plastikowe kulki. Agresor został obezwładniony i zatrzymany przez interweniujących w mieszkaniu funkcjonariuszy, gdy siedział na kanapie z wiatrówką w ręku. 62-latek był wówczas totalnie pijany. W organizmie miał ponad 2,9 promila alkoholu.

Agresor wyrzucony z mieszkania. Jaka kara grozi 62-latkowi?

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzona uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego. Po opuszczeniu Prokuratury  Rejonowej w Oświęcimiu  podejrzany w asyście policjantów  udał się do miejsca zamieszkania z którego zabrał rzeczy osobiste. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym. Za znęcanie psychiczne nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
76-letni kierowca potrącił motocyklistę
Nasi Partnerzy polecają