Koronawirus. Ponad 60 nowych przypadków w Małopolsce! Najwięcej na Sądecczyźnie

Koronawirus. Wrócą obostrzenia na Śląsku? GIS nie wyklucza
Autor: vperemencom/cc0/pixabay

Minionej doby w Małopolsce przybyło ponad 60 nowych przypadków koronawirusa. Po województwie śląskim, to największy przyrost liczby zainfekowanych osób w kraju. Najgorsza sytuacja panuje na Sądecczyźnie, gdzie SARS-CoV-2 stwierdzono w organizmach 39 mieszkańców (10 z Nowego Sącza i 29 z powiatu nowosądeckiego).

Według danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego minionej doby odnotowano 62 nowe przypadki koronawirusa. Największy przyrost zainfekowanych osób nastąpił w powiecie wadowickim oraz na Sądecczyźnie. Zakażony jest między innymi komendant policji z Nowego Sącza. SARS-CoV-2 wykryto również u trzech osób z Krakowa.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 29 kobiet i 33 mężczyzn, w wieku od 6 do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (29 osób), wadowickiego (11 osób), Nowego Sącza (10 osób), Krakowa i powiatu bocheńskiego (po 3 osoby), powiatu oświęcimskiego (2 osoby) oraz limanowskiego, nowotarskiego, suskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2596 osób - czytamy w najnowszym (21 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Uderzenie w handel dopalaczami. CBŚP Z Rzeszowa rozbiło grupę

PRZECZYTAJ TAKŻE: