Koronawirus. Rząd wysyła obywatelom BARDZO WAŻNE SMS-y. Sprawdź, czy dostałeś

2020-03-25 14:38 AC
Koronawirus. Rząd wysyła obywatelom BARDZO WAŻNE SMS-y. Sprawdź, czy dostałeś
Autor: Pixabay

W środę, 25.03.2020 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozpoczęło wysyłanie specjalnych alertów smsowych w związku z epidemią koronawirusa. W całej Polsce zachorowało już niemal tysiąc osób, a 13 zmarło w wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Kto dostanie Alert RCB i jaka jest jej treść? Sprawdź w poniższym artykule!

Od środy, 25 marca rząd wprowadził kolejne ograniczenia w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. W całym kraju jest coraz więcej osób zakażonych, rośnie też bilans ofiar śmiertelnych. W związku z obowiązującym zagrożeniem, 25.03.2020 uruchomiony został Alert RCB, skierowany do mieszkańców całej Polski. 

- Od 25.03 rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Więcej informacji https://www.gov.pl/koronawirus/ZasadyBezpieczenstwa #ZostanWDomu - napisano w komunikacie. 

Koronawirus w Polsce. Wchodzą ostre restrykcje

Od środy, 25 marca do 11 kwietnia włącznie nie będzie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Zakaz nie dotyczy:

- dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
- wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Przemieszczać będzie się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Nadal obowiązują wszystkie dotychczasowe zakazy czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Więcej informacji o koronawirusie znajdziesz tutaj:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Co z galą FAME MMA? Marcin Najman zabrał głos. [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.