Tak wygląda nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

i

Autor: Agnieszka Diaków / Archiwum SU

Koronawirus w Krakowie. Kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego zostały zamknięte!

2020-03-23 11:35

Koronawirus przyczyną zamknięcia dwóch kolejnych oddziałów w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pacjenci oraz personel medyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną, wszyscy poddani zostali też testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Koronawirus znów uderzył w najczulszy punkt, czyli pracowników ochrony zdrowia. W niedzielę, testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie trzech osób z personelu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym konieczne było zamknięcie w trybie pilnym dwóch oddziałów największego szpitala w Polsce.

Zamknięto dwa oddziały szpitala znajdujące się w nowej siedzibie przy ulicy Jakubowskiego 2 - Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

Kolejne oddziały zamknięte w poniedziałek

W poniedziałek, 23 marca zamknięto Oddział Kliniczny Nefrologii i Dializoterapii wraz ze Stacją Dializ oraz Oddział Kliniczny Angiologii.

- W związku z powyższym, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2 - poinformowała Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego.

Do czasu zakończenia kwarantanny wstrzymane zostały wszystkie przyjęcia na wszystkie oddziały kliniczne.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Zostańwdomu i zaszalej! Kolorowy makijaż krok po kroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE