Koronawirus w Polsce

i

Autor: archiwum se.pl

Kolejne trzy przypadki koronawirusa w Małopolsce. Zdecydowano o ogromnej kwarantannie

2020-03-23 8:52

W poniedziałek w godzinach porannych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 15 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są trzy osoby z województwa małopolskiego. Służby wojewody poinformowały też o wprowadzeniu kwarantanny dla ponad dwustu osób w związku z jednym wykrytym przypadkiem.

- Mamy 15 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 - poinformowało w poniedziałek przed godziną 9 Ministerstwo Zdrowia.

Trzy nowe przypadki koronawirusa w Małopolsce. Kim są chorzy?

Wśród piętnastu nowych przypadków zakażenia są trzy osoby z województwa małopolskiego. 

 - Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku, niepochodzący z Małopolski, który przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju. Decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych około 200 osób przebywających w Szpitalu zostało objętych kwarantanną - informuje biuro prasowe Wojewody Małopolskiego. 

Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z Krakowa: kobiety w sile wieku i młodego mężczyzny. Wszystkie trzy osoby są w stanie dobrym, zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 27 osób. W całej Polsce potwierdzono 649 chorych, siedem osób zmarło.

W okresie walki z koronawirusem nie zapominajmy o nich! Sprawdź, dlaczego pasożyty są dla nich groźne.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE