Koronawirus w Krakowie: ogromny ścisk w autobusie. Co na to miejscy urzędnicy?

2020-03-24 8:03 AC
Koronawirus w Krakowie: ogromny ścisk w autobusie. Co na to miejscy urzędnicy?
Autor: Twitter

W czasie gdy w kraju szaleje koronawirus, zamknięte są szkoły i wszelkie instytucje kultury, krakowscy urzędnicy zdecydowali się na ograniczenie połączeń w komunikacji miejskiej. Jak pokazują zdjęcia zamieszczone w sieci, niektóre autobusy są przepełnione, a to może prowadzić do szybszej transmisji koronawirusa.

- Linia 125, zaraz po 13:00. JEDEN AUTOBUS przed 14:00 jadący w miejsce gdzie jest pełno zakładów produkcyjnych pracujących w trybie zmianowym. Gratulacje MPK Kraków - tak brzmi jeden z postów ze zdjęciem zamieszczonych na Twitterze.


Na fotografii widać ogromny ścisk jaki panuje w pojeździe. Niemożliwe staje się zatem zachowanie bezpiecznego odstępu od innych pasażerów, a to może prowadzić do szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Przypomnijmy, urzędnicy kilkukrotnie ograniczali funkcjonowanie komunikacji miejskiej, tłumacząc się zmniejszonym ruchem pasażerskim.

Koronawirus w Krakowie: Liczba pasażerów komunikacji miejskiej spadła o 90%

Całkowicie zawieszono funkcjonowanie linii 16, 17, 71, 76, 78, 132, 149, 166, 207, 217, 250, 314, 413, 429, 475, 482, 511 i 572. Pozostałe kursują według sobotniego rozkładu jazdy lub z dodatkowymi ograniczeniami.

Jak przekonuje Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w rozmowie z SE - linia 125 nie była ograniczana w szczycie. - Mamy rezerwy autobusowe, które rano już kursowały na linii 125. Jeżeli istnieje taki problem po południu to również skierujemy tam tzw. "wtyczki", by rozładować tłok - zapewnia.

W sumie urzędnicy dysponują 12 autobusami, które w razie konieczności mogą zostać wysłane na obciążone trasy. Swoje zastrzeżenia i uwagi należy kierować bezpośrednio do Zarządu Transportu Publicznego, który będzie interweniować w podobnych sytuacjach.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak się leczy zarażonych koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jak dzieci spędzają kwarantannę?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.