Koszmarny wypadek w Krakowie. 70-latek zginął tuż przed świętami [ZDJĘCIA]

2019-12-23 10:14 AC

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 75 w Krakowie. W ciągu ulicy Brzeskiej czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Niestety, życia jednego z kierowców nie udało się uratować. Droga była w tym miejscu całkowicie zablokowana.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 8 rano na ulicy Brzeskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicami Szlifierską i Zakępie. To fragment drogi krajowej nr 75 łączącej Kraków z Niepołomicami. 

Z nieustalonych jeszcze przyczyn kierujący samochodem osobowym marki polonez zjechał na przeciwległy pas ruchu na łuku drogi i uderzył w jadące z naprzeciwka suzuki. Polonezem kierował 70-letni mężczyzna, którego pomimo usilnych starań ratowników nie udało się uratować. 

W wypadku poszkodowane zostały jeszcze dwie osoby, w tym młoda kobieta, która kierowała suzuki. 

Na miejscu wciąż pracują służby, a kierowcy jadący pomiędzy Krakowem a Niepołomicami muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. 

Trudne warunki na drogach Małopolski

W regionie od kilku godzin intensywnie pada deszcz, a widoczność jest lokalnie mocno ograniczona. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie, co w połączeniu z dużym ruchem może doprowadzić do wypadku. 

W najbliższych godzinach warunki mogą się jeszcze pogorszyć. Czytaj więcej >>> IMGW ostrzega przed ARMAGEDONEM w Małopolsce. Będą ulewy i ŚNIEŻYCE!