Kraków: DARMOWE porady adwokackie dla przedsiębiorców! Sprawdź, kiedy będziesz mógł z nich skorzystać

2021-01-26 15:23 PAP ON
Adwokat skazany przez sąd dyscyplinarny
Autor: succo/cc0/pixabay

Od 2 lutego krakowscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad adwokatów w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa, przy ul. Wielickiej. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek.

Sygnatariuszami dokumentu są zastępca prezydenta miasta Jerzy Muzyk i dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Aleksander Gut.

Dyżury w każdy wtorek, pomiędzy 11 a 12 godz., będą tam pełnić właśnie członkowie Okręgowej Rady Adwokackiej.

Czytaj także: Bunt na Podhalu! Ruszyły stoki narciarskie. Rząd stracił kontrolę nad państwem?

Dziekan krakowskiej ORA podkreślił, że adwokaci zawsze wspierają tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. „Ma to szczególne znaczenie dziś, w trudnych dla biznesu czasach, gdy brak jest jasnych reguł prowadzenia działalności gospodarczej. Codziennie jesteśmy zaskakiwani ograniczeniami i niejasnymi rozwiązaniami prawnymi. Jako adwokaci mamy doświadczenie w poruszaniu się w niejasnych, sprzecznych regulacjach prawnych. W pełni rozumiemy dramatyczną sytuację przedsiębiorców i gotowi jesteśmy ich wspomóc w tych trudnych czasach. Nie sztuką jest wspierać biznes w dobrych chwilach, sztuką jest podać rękę w sytuacji skrajnej i do tego jesteśmy powołaną” – powiedział.

Czytaj także: Kraków: Makabryczna śmierć 23-latka. Leżał na klatce schodowej! Wszędzie była krew

Przedłużająca się pandemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia niekorzystnie odbijają się na kondycji krakowskich firm. Część przedsiębiorców deklaruje, że zmuszona będzie w najbliższym czasie zamknąć lub ograniczyć działalność. Władze Krakowa zapowiadają, że chcą zapewnić wsparcie dla film, zwłaszcza tych działających w skali mikro.

Ćwiczenia strażaków z ratownictwa wodnego w Krakowie