Internauci oburzeni

Kraków. Jeże zmielone na miazgę! Koszmarny widok! Policja mówi o tworzeniu fałszywych dowodów

2023-07-14 13:19

Kraków rozbudowuje linię tramwajową. Niestety, cierpią na tym zwierzęta. Przy okazji wycinki drzew pod inwestycję dokonano makabrycznego odkrycia. Razem z drzewami znaleziono wręcz zmielone na miazgę, martwe jeże. Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych. Internauci piszą wprost - "to barbarzyństwo".

Martwe jeże w Krakowie. Zwierzęta zmielone na miazgę

Kilka tygodni temu miasto Kraków otrzymało "zielone światło" na rozpoczęcie robót przy realizacji linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zgodnie z obecnym harmonogramem nowa infrastruktura będzie gotowa z końcem 2025 roku. Tam, gdzie wjeżdża ciężki sprzęt, tam cierpi przyroda.

Mieszkańcy Krakowa dokonali makabrycznego odkrycia. Znajdowane są kolejne martwe jeże, wręcz zmielone z drzewami. Widok jest przerażający. Internauci pod wpisami ze zdjęciami martwych jeży w mediach społecznościowych nie przebierają w słowach. - To jest po prostu barbarzyństwo - czytamy w treści jednego z komentarzy. - Wiedzieli, że tam są te jeże, musieli to wiedzieć, ale nic ich to nie obchodzi. Zdjęcia martwych jeży znajdziecie w poniższej galerii.

Sprawą martwego jeża zajęła się policja. O komentarz do sprawy poprosiliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Jak informuje nas mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskich policjantów, truchło jeża zostało znalezione przez robotników. - Robotnicy zostali przesłuchani i śmiało możemy stwierdzić, że śmierć znalezionego jeża nie ma związku z pracami przy inwestycji tramwajowej - powiedział Gleń. Sprawa może więc obrać zupełnie inny przebieg. Policjanci mówią o możliwej prowokacji i przypominają, że tworzenie fałszywych dowodów to przestępstwo.

Sonda
Często spotykasz jeże?
Rybołów na polowaniu