Kraków nadal będzie wyłączał oświetlenie uliczne. Urzędnicy szykują zmiany

2020-05-18 9:24 AC
Kraków wyłączył oświetlenie uliczne w nocy
Autor: Łukasz Gągulski

Od ponad miesiąca w Krakowie w godzinach nocnych wyłączane jest uliczne oświetlenie. Zmiany pozwoliły zaoszczędzić około 660 tysięcy złotych w budżecie miasta. Urzędnicy nie zamierzają rezygnować z tego rozwiązania, wręcz przeciwnie - zapowiadają kolejne zmiany.

Jeszcze do niedawna, nikt się tego nie spodziewał. Od nocy z 14 na 15 kwietnia 2020 roku w mieście wyłączane jest oświetlenie uliczne oraz wszelkie iluminacje. Drogi, chodniki, parki, parkingi i zabytki toną w ciemnościach od północy do godziny czwartej nad ranem.

Kontrowersyjną decyzję podjął Zarząd Dróg Miasta Krakowa, tłumacząc się zanikiem ruchu w mieście z powodu epidemii koronawirusa oraz oszczędnościami. Decyzja wywołała falę oburzenia i krytyki wśród mieszkańców, ale nie zmieniła podejścia miejskich decydentów.

Teraz, gdy odmrażana jest gospodarka i otwarte zostały restauracje i miejsca spotkań, w Krakowie nadal nie myśli się o przywróceniu nocnej komunikacji miejskiej i ulicznego oświetlenia. Urzędnicy zadeklarowali, że to będzie wyłączane nadal.

Od poniedziałku, 18 maja oświetlenie uliczne jest wyłączane o godz. 1:00. Nad ranem latarnie nie będą już ponownie włączane - coraz szybciej robi się jasno i urzędnicy stwierdzili, że nie jest to konieczne.

Super Raport 15 V (goście: Dworczyk, Dziambor)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj