Kraków. Młodzi sprawcy brutalnego rozboju w rękach policji. Rozpoznał ich czytelnik mediów

i

Autor: Małopolska Policja Sprawcy rozboju mają zaledwie 18 i 20 lat. Byli totalnie zaskoczeni zatrzymaniem przez policję.

Pomogły publikacje medialne

Kraków. Młodzi sprawcy brutalnego rozboju w rękach policji. Rozpoznał ich czytelnik mediów

2022-12-13 10:13

Publikacja w mediach wizerunków sprawców rozboju w Krakowie pomogła w ustaleniu ich personaliów. Jeden z czytelników skontaktował się z policją i przekazał mundurowym informacje na temat młodych bandytów. 18 i 20-latek zostali zatrzymani. Byli totalnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy, ponieważ od przestępstwa minęły już ponad 3 miesiące. Wbrew własnym oczekiwaniom, chuligani nie pozostaną bezkarni.

Rozbój w Krakowie. Sprawcy wpadli po publikacji wizerunków w mediach

Niedawno informowaliśmy o publikacji przez policję wizerunków dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Do przestępstwa doszło pod koniec sierpnia na ul. Długiej w Krakowie, lecz przez ten czas mundurowi nie zdołali ustalić personaliów bandytów. W tym przypadku pomoc mediów okazała się bardzo przydatna, ponieważ to właśnie jeden z czytelników rozpoznał sprawców i skontaktował się z policją, wskazując mundurowym personalia bandytów. Przypomnijmy, że w wyniku rozboju poszkodowany został wracający z pracy 28-latek, który stracił pieniądze, dokumenty oraz inne wartościowe rzeczy osobiste o łącznej wartości ponad 1400 zł.

Młodzi bandyci totalnie zaskoczeni wizytą policji. Za kratkami mogą spędzić długie lata

Dwa dni po opublikowaniu komunikatu, kryminalni zjawili się w domach mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Od zdarzenia minęły ponad 3 miesiące, dlatego przekonani o swojej bezkarności, 18 i 20-latek byli totalnie zaskoczeni wizytą mundurowych. W trakcie policyjnych czynności młodzi mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Usłyszeli zarzut rozboju. Z tego powodu ich wizerunki są obecnie zamazane. Wobec mężczyzn prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kraków. Sprawcy brutalnego rozboju w rękach policji. Rozpoznał ich czytelnik mediów
Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany