Kraków: Tragiczny finał interwencji straży miejskiej. 21-letni Ukrainiec nie żyje

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Kraków: Tragiczny finał interwencji straży miejskiej. 21-letni Ukrainiec nie żyje

Tajemnicza śmierć

Tragiczny finał interwencji straży miejskiej w Krakowie. 21-letni Ukrainiec nie żyje!

2022-06-30 18:55

Zachowywał się dziwacznie – był agresywny, nadmiernie pobudzony, kładł się na tory, rzucał pod nadjeżdżające tramwaje. Tak zachowanie młodego mężczyzny relacjonują strażnicy miejscy z Krakowa. Wezwani na miejsce próbowali go ujarzmić, użyli siły, ale… 21-leni Ukrainiec stracił przytomność i zmarł. Sprawę bada teraz prokuratura.

Do tragicznej w skutkach interwencji w Krakowie doszło w niedzielny (26.06) poranek, około godz. 5.20 przy ul. Stradomskiej. Strażnicy miejscy pojawili się tam, zaalarmowani przez pracowników dyspozytorni MPK. Wszystko dlatego, że nieznany i dziwnie zachowujący się mężczyzna rzucał się przed tramwaje i kładł się na torach – relacjonują strażnicy.

Dyspozytor prosił o szybki przyjazd patrolu w związku z irracjonalnie zachowującym się około 30-letnim mężczyzną, który miał rzucać się na tory i kłaść przed jadącymi tramwajami – mówi w rozmowie z „Wyborczą” Marek Anioł, rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej.

Młody mężczyzna zachowywał się dziwnie, był agresywny i pobudzony. – Strażnicy musieli użyć siły fizycznej, aby go obezwładnić – przekonuje rzecznik. Podczas interwencji mężczyzna stracił przytomność, jego serce stanęło – relacjonują strażnicy. Razem z pracownikiem MPK zaczęli resuscytować młodego mężczyznę, zanim na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe.

Express Biedrzyckiej 30.06 (Szymon Hołownia, gen. Mieczysław Bieniek, Adam Balcer) Sedno Sprawy: Paweł Szefernaker

Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Jak podaje Gazeta Wyborcza Kraków, która opisuje całą sprawę – zmarły to 21-letni Ukrainiec. Przyczyny jego śmierci, dziwacznego zachowania i szczegóły interwencji straży miejskiej – wyjaśni prowadzone śledztwo prokuratury.

Sonda
Czy masz zaufanie do Straży Miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE