Kraków. Złodziej z Czech ogołocił mieszkanie z gotówki.  Jego bezczelność nie znała granic

i

Autor: Małopolska Policja 32-letni mężczyzna nie tylko okradł mieszkanie, ale zdążył jeszcze... wziąć w nim kąpiel.

Zuchwała kradzież w Krakowie

Kraków. Czeski złodziej ogołocił mieszkanie z gotówki. Jego bezczelność nie znała granic

2022-08-08 10:42

Wyjątkowo bezczelny złodziej został zatrzymany przez krakowskich policjantów. 32-letni obywatel Czech włamał się do jednego z mieszkań na terenie Olszy i wyniósł stamtąd dużą sumę pieniędzy. Wcześniej jednak... wziął kąpiel w ograbionym lokalu i przebrał się w cudze ubrania. Na koniec przestępca ukradł jeszcze rower, którym próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Bezczelny złodziej ograbił mieszkanie w Krakowie. Wcześniej wziął kąpiel i przebrał się w cudze ubrania

W nocy z 1 na 2 sierpnia, na terenie dzielnicy Olsza w Krakowie doszło do zuchwałej kradzieżyZłodziej z jednego z mieszkań wyniósł ponad 76 tys. dolarów, ponad 800 euro, projektor, markową odzież i obuwie, a czuł się na tyle pewnie, że w złupionym mieszkaniu... wziął jeszcze kąpiel i przebrał się w cudze ubrania. Na koniec ukradł jeszcze rower i przy pomocy jednośladu chciał się oddalić z miejsca zdarzenia, zabierając ze sobą część łupów. To właśnie wtedy został zauważony przez pracownika ochrony. Nieuczciwy 32-latek - obywatel Czech, wszedł do mieszkania przez uchylone okno

Na miejscu byli już policjanci, wezwani przez ofiarę rabusia. Funkcjonariusze szybko zatrzymali złodzieja, który na ich widok zaczął uciekać. Pokrzywdzony błyskawicznie rozpoznał swoje ubrania, przywłaszczone sobie przez rabusia. Udało się również odnaleźć skradzioną przez 32-latka gotówkę. Pieniądze były ukryte w okolicy podziemnych garaży.

PRZECZYTAJ: Tragiczna śmierć w Tatrach. Polski turysta runął w przepaść

Obywatel Czech odpowie za kradzież oraz kradzież z włamaniem, za co grozić mu może do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Chorwacja. Wypadek polskiego autokaru. Ksiądz Leszek: Ci z tyłu przygnietli tych, którzy byli z przodu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki