Krakowski poseł ZMORĄ sanepidów! Muszą odpowiedzieć na kilkaset pytań w dwa tygodnie

2021-03-01 8:56
Konrad Berkowicz
Autor: Instagram Konrad Berkowicz

Poseł z Krakowa, Konrad Berkowicz, wysłał do wszystkich sanepidów w Polsce zestaw 560 pytań. Zbierał je od wyborców w ramach akcji „Zapytaj Sanepid”. Poseł Konfederacji oczekuje obecnie odpowiedzi od każdego sanepidu (daje im na to dwa tygodnie).

– Dzisiaj opowiemy Państwu, jak mamy zamiar walczyć z sanepidami, które niezgodnie z prawem nękają przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy – mówił poseł Konrad Berkowicz podczas konferencji prasowej. Krakowski poseł zaprezentował pudełka z pytaniami, które rozesłał do sanepidów w całym kraju.

Zobacz: Jaka pogoda będzie dziś w Małopolsce? Możecie być zaskoczeni. Kierowcy muszą uważać

– Kongres Polskiego Biznesu ogłosił początek akcji „Zapytaj Sanepid”, w ramach której internauci mogli przesłać pytania do sanepidów w ramach dostępu do informacji publicznej i tym samym zająć urzędników czymś mniej szkodliwym od gnębienia przedsiębiorców – opowiadał poseł z Krakowa. – Urzędy zignorowały te zapytania, co stanowi złamanie prawa o dostępie do informacji publicznej, jednak wiele z tych osób nie ma wystarczających środków, aby pociągnąć odpowiednich urzędników do odpowiedzialności. Dlatego zdecydowaliśmy się na zebranie ponad 560 pytań od internautów i przesłanie ich w formie pisemnej interwencji poselskiej do wszystkich 340 placówek sanepidu w Polsce – tłumaczył Konrad Berkowicz.

Zobacz: Ma dar jasnowidzenia i ROZMAWIA z DUCHAMI! Niesamowita relacja z innego świata

– Urzędy powinny odpowiedzieć w ustawowym terminie, czyli w ciągu 14 dni. – W innym wypadku będziemy pociągać je do odpowiedzialności – ostrzegał poseł z Krakowa.

– Kiedyś otwartych restauracji było mnóstwo i kontrole zdarzały się raz na kilka lat. Teraz otwartych jest tylko kilkadziesiąt restauracji w całej Polsce, więc sanepid ma trochę więcej czasu, żeby gnębić przedsiębiorców i temu chcemy położyć kres – dodał Konrad Berkowicz. Według niego sanepid jest obecnie największym gnębicielem polskich przedsiębiorców.

Kraków zaprasza na wystawę "Nim wstanie dzień"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE