Krakowsko-olkuski spór o karetki. Mieszkańcy zaniepokojeni [AUDIO]

2019-03-22 11:00
Karetka pogotowia [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Fotolia Karetka pogotowia [zdjęcie ilustracyjne]

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs na prowadzenie ratownictwa medycznego w rejonie krakowskim. Do rywalizacji o nie został dopuszczony Nowy Szpital w Olkuszu. Władze placówki uważają, że nie jest to zgodne z prawem. Oskarżają Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które ma od 1 kwietnia nadzorować teren Olkusza, o nieuczciwą konkurencję.

- Warunkiem startu w konkursie było posiadanie ponad połowy udziałów kapitału publicznego, a my go spełniamy. Stworzyliśmy spółkę w obrębie ośmiu szpitali grupy Nowy Szpital. Pozwoliło nam to ograniczyć liczbę zarządów, przy jednoczesnej przewadze kapitału publicznego. Warto dodać, że pozostałe siedem szpitali z naszego holdingu, w innych województwach, zostało dopuszczone do pełnienia tych świadczeń. To jest przykład nieuczciwej konkurencji - mówi Norbert Kubański, prezes Nowego Szpitala.

Zobacz też >>> Opuszczona szkoła w Olkuszu. Te zdjęcia przyprawią Cię o dreszcze!

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe uznaje, że szpital w Olkuszu nie jest publiczny. Według zapewnień na sporze nie ucierpią pacjenci, którzy nie odczują zmiany. - W karetkach nadal będą ci sami pracownicy, zespoły zostaną w tych samych miejscowościach i w tej samej liczbie. Nie będzie zmiany jeśli chodzi o miejsce transportowania. Wszyscy nadal będą trafiać do szpitala w Olkuszu na oddział ratunkowy - zapewnia Joanna Sieradzka z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Małopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że nieważne jest do kogo należą karetki, liczy się tylko by sprawnie przyjeżdżały na miejsce.

Posłuchaj materiału Łukasz Miłoszewskiego:

Zobacz koniecznie:

>>> Skandal na meczu. Kibice Hutnika Kraków trzymani... w klatce niczym dzikie zwierzęta

>>> Niezapomniane lata 90! Pamiętasz jeszcze te rzeczy? [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE