KRYSTYNA da nam ostro popalić, IMGW wydał ostrzeżenia. "To już nie są żarty"

2020-08-26 11:20
KRYSTYNA da nam ostro popalić,  IMGW wydał ostrzeżenia. To już nie są żarty
Autor: MW, archiwum se.pl

W środę (26.08.2020) pogodę nad Polską, a w szczególności północnymi i centralnymi województwami, będzie kształtował niż o imieniu Krystyna. Przyniesie on znaczące ochłodzenie, intensywne opady deszczu, gradobicia, wichury, a nawet trąby powietrzne.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżnia drugiego stopnia przed intensywnymi burzami dla województw: łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podlaskiego. Nawałnice są związane z przechodzącym nad Polską dynamicznym niżem "Krystyna".

- Polska jest pod wpływem bardzo szybko przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Danię i Bałtyk niżu. Z zachodu na wschód przez nasz kraj dynamiczne przemieszcza się związany z nim front okluzji, a za nim linia zbieżności. Na południu pozostanie cieplejsza i bardziej sucha masa powietrza, a w pozostałej części kraju, szczególnie za frontem, będzie ona chłodniejsza i wilgotniejsza - informuje dyżurny synoptyk IMGW.

W czasie burz spodziewane są intensywne opady deszczu, gradobicia, a także silny wiatr. To właśnie wichury mogą być najbardziej niebezpieczne - może wiać nawet do 120 kilometrów na godzinę, a lokalnie mogą pojawić się trąby powietrzne. Po przejściu "Krystyny" w wielu miejscach ochłodzi się, ale na krótko. Już w najbliższy weekend spodziewane są wysokie temperatury, nie zabraknie też słońca.

Tęczowy Zakątek. "Będzie Dobrze" Adama Federa - odc. 97
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE