Majówka 2021. Otwarte sklepy w Małopolsce. Gdzie zrobisz zakupy w weekend majowy?

2021-04-30 12:59
Małopolska. Otwarte sklepy w czasie majówki. Gdzie zrobisz zakupy w weekend majowy?
Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay W trakcie weekendu majowego sklepy najpopularniejszych sieci handlowych będą zamknięte.

Majówka 2021 będzie najdłuższym w ostatnich latach okresem, w którym większość sklepów pozostanie zamknięta. Przed nami aż trzy dni bez handlu. 1 i 3 maja obchodzimy święta państwowe, natomiast 2 maja wypada niedziela niehandlowa. W tych dniach sklepy najpopularniejszych sieci spożywczych nie mogą obsługiwać klientów. Od zakazu handlu są jednak pewne wyjątki. Sprawdź, gdzie w Małopolsce zrobisz zakupy podczas długiego weekendu majowego.

Majówka 2021. Gdzie zrobisz zakupy w Małopolsce w dniach 1-3 maja?

Majówka 2021 będzie koszmarem dla zapominalskich. W okresie 1-3 maja czekają nas aż trzy dni bez handlu. W sobotę i poniedziałek obchodzimy święta państwowe, odpowiednio: Święto Pracy oraz Święto Narodowe 3 Maja, natomiast najbliższa niedziela jest niehandlowa, dlatego również w tym dniu możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. W dniach 1-3 maja większość sklepów będzie nieczynna, prawo przewiduje jednak pewne wyjątki. Za ladą mogą na przykład stanąć przedsiębiorcy prowadzący działalność we własnym imieniu i na własny rachunek. Co więcej, mogą im pomagać członkowie najbliższej rodziny, zakazane jest natomiast zatrudnianie do pracy w święto innych osób i to bez względu na charakter umowy wiążącej pracownika z placówką handlową. Właściciel sklepu może obsługiwać klientów w dni wolne od pracy nawet wtedy, gdy na co dzień się tym nie zajmuje. 

PRZECZYTAJ: Małopolska. Kolejny sposób oszustów na wyłudzanie pieniędzy. 52-latek okradziony metodą "na kryptowaluty"

Najpewniejszym punktem handlowym w święta są stacje benzynowe. One z pewnością będą otwarte, choć wielu potrzebnych produktów spożywczych możemy tam po prostu nie znaleźć. Wyjściem jest zatem znalezienie sklepu, gdzie za ladą stoi sam właściciel lub franczyzobiorca. Dla wielu takich punktów handlowych święta są czasem wzmożonego ruchu, ponieważ nie muszą one wówczas konkurować z dyskontami i supermarketami. W Małopolsce możemy liczyć, że zakupy zrobimy w sklepach działających pod markami: Żabka, ABC, Lewiatan, Freshmarket, Carrefour Express, czy Globi. Działać mogą również osiedlowe sklepiki, w których sprzedają ich właściciele.

ZOBACZ: Kraków. Szczepienie na koronawirusa w czasie majówki bez umawiania wizyty. Którą szczepionkę dostaną pacjenci?

Jan R. pobił pięściami strażników z Jasnej Góry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE