Makabryczne odkrycie w Krakowie. W krzakach leżały zwłoki kobiety

2021-10-15 14:55
Makabryczne odkrycie w Krakowie. W krzakach leżały zwłoki kobiety
Autor: SHUTTERSTOCK Makabryczne odkrycie w Krakowie - zdjęcie ilustracyjne

Makabryczne odkrycie w Krakowie. Wczoraj (14 października) w krzakach znajdujących się za przystankiem Ludwinów strażnicy miejscy znaleźli zwłoki około 50-letniej kobiety. Prawdopodobnie padła ona ofiarą zamarznięcia, dlatego służby apelują o reagowanie na widok osób bezdomnych zalegających w miejscach publicznych. Okres jesienno-zimowy jest dla nich szczególnie groźny.

Zwłoki kobiety znalezione za przystankiem Ludwinów

Wczoraj (14 października) strażnicy miejscy z Krakowa zostali poinformowani o osobie, która leży w krzakach za przystankiem Ludwinów i nie daje znaku życia. Niestety po przybyciu na miejsce okazało się, że w tym przypadku na ratunek jest już za późno. Po sprawdzeniu funkcji życiowych strażnicy stwierdzili, że około 50-letnia kobieta nie żyje. Przyczyną zgonu prawdopodobnie było zamarznięcie, dlatego służby apelują o reagowanie na widok bezdomnych zalegających w miejscach publicznych. W okresie jesienno-zimowym dochodzi do zwiększonej liczby przypadków śmierci z wychłodzenia. Tego typu dramatyczne sytuacje dotyczą przede wszystkim osób pozbawionych dachu nad głową. Konieczność interwencji można zgłosić pod numerem straży miejskiej (986), lub pod numerem alarmowym - 112.

PRZECZYTAJ: Kraków. Pożar w bloku na ulicy Wysłouchów. W mieszkaniu na czwartym piętrze strażacy znaleźli zwłoki

ZOBACZ: Małopolska. Podwyżki cen dotarły do kościołów. Parafianie mają płacić więcej za mszę

Sonda
Czy w Krakowie jest coraz więcej osób bezdomnych?
12-letnia Ania zginęła pod kołami pociągu. Pochowano ją przy szkole
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE