Małopolska. Lato wraca w środku jesieni. Nawet 20 stopni na termometrach

2021-10-19 8:06
Małopolska. Lato wraca w środku jesieni. Nawet 20 stopni na termometrach
Autor: pixel2013/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Tym razem pogoda pozytywnie zaskoczy mieszkańców Małopolski. Nad nasz region dociera fala ciepłego powietrza, która sprawi, że na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni Celsjusza. Ocieplenie spodziewane jest już dzisiaj (19 października), ale kulminacja tego zjawiska przypadnie jutro. Szkoda tylko, że latem w październiku nacieszymy się zaledwie kilkadziesiąt godzin.

Małopolska. W środę (20 października) nawet 20 st. Celsjusza na termometrach

Dobre informacje dla tęskniących za latem mieszkańców Małopolski! Nad region docierają masy ciepłego powietrza, które sprawią, że pogoda zmieni się diametralnie. Już dzisiaj (19 października) termometry w Małopolsce wskażą powyżej 15 stopni Celsjusza. Na niebie ma również dominować słońce, tylko sporadycznie przysłaniane chmurami. To sprawi, że ciepło będzie jeszcze mocniej odczuwalne. Na tym jednak nie koniec. Jak podaje polski łowca burz Grzegorz Zawiślak, kulminacja ocieplenia nastąpi w środę (20 października). Wówczas w najcieplejszym momencie dnia możemy się spodziewać nawet ponad 20 stopni Celsjusza. - Główne uderzenie ciepłej masy nastąpi w środę oraz w czwartek, kiedy w wielu miejscach naszego kraju najwyższa temperatura wzrośnie maksymalnie nawet do 17 st. C/21 st. C, lokalnie (południowy - zachód i częściowo południe) aż 22 st. C, tym samym skutkując jej znacznym dodatnim odchyleniem, osiągającym przeszło 8 st. C/12 st. C względem termicznej normy dla tego konkretnego okresu października - czytamy na profilu FB "Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser".

PRZECZYTAJ: Turysta zszedł ze szczytu i zaginął. Odnalazł się w łóżku

Gorszą wiadomością jest natomiast przewidywany czas trwania październikowego ocieplenia. W Małopolsce pogoda ma się psuć już w czwartek, gdy synoptycy spodziewają się opadów deszczu. Temperatury będą jeszcze wysokie, przykładowo w Tarnowie mają osiągnąć 19 stopni Celsjusza, jednak im bliżej weekendu, tym mocniej wskazania termometrów mają się zbliżać do wartości typowych dla tej pory roku.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Barwałdzie Górnym. Nie żyje pasażerka pijanego motocyklisty

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Jasnowidz Jackowski ma pilną wiadomość. Większość żyje w ogromnym błędzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE