Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022: polski rozszerzony

Matura 2022: biologia. Pierwsze odpowiedzi już są! Ile procent w zadaniu o krzyżówce genetycznej? Sprawdź odpowiedzi maturzystów z biologii rozszerzonej

2022-05-12 14:00

Matura 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym zakończyła się. Zdania co do samej matury są podzielone: jedni uważają, że była łatwa, inni - wręcz przeciwnie. Większość maturzystów chce od razu sprawdzić, jak im poszło, szuka więc w internecie odpowiedzi z biologii. Jak należało rozwiązać zadania z arkusza? Ile procent powinno wyjść w zadaniu o krzyżówce genetycznej? Dyskusja na Twitterze trwa - maturzyści wymieniają się swoimi odpowiedziami. Zobaczcie, co zaznaczali w arkuszu CKE z biologii rozszerzonej.

Matura 2022 biologia. Odpowiedzi maturzystów na Twitterze

Zakończyła się matura 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym. Maturzyści dzielą się swoimi odczuciami po egzaminie w mediach społecznościowych. Dla niektórych biologia była tak trudna, że oddali arkusz CKE już po 20 minutach! Z kolei inni maturzyści twierdzą, że matura była łatwa i biologia dobrze im poszła. Najłatwiej będzie się o tym przekonać, gdy CKE opublikuje arkusz i klucz odpowiedzi z matury 2022 z biologii. Do tego czasu możemy polegać tylko na informacjach od maturzystów. Na Twitterze pojawiają się już pierwsze odpowiedzi z biologii, które uczniowie wymieniają między sobą. Jakie odpowiedzi z biologii były poprawne? Jak należało rozwiązać zadania z arkusza CKE? Odpowiedzi maturzystów w dalszej części artykułu poniżej.

Śledź naszą relację na żywo: Matura 2022: biologia rozszerzona 12.05.2022. Maturzyści są totalnie załamani! "Zapłakałam cały arkusz" [ARKUSZE CKE, RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2022: biologia. Ile procent w zadaniu o krzyżówce genetycznej?

To pytanie pojawia się bardzo często po maturze 2022 z biologii rozszerzonej: Ile procent wyszło w zadaniu o krzyżówce genetycznej? Maturzyści na Twitterze dzielą się swoimi odpowiedziami do tego zadania. Najczęściej powtarzaną odpowiedzią jest 50%, ale są też inne m.in. 45% czy 25%. Która odpowiedź jest poprawna? Dowiemy się, gdy CKE opublikuje arkusz i klucz odpowiedzi do matury 2022 z biologii.

Matura 2022: biologia. Odpowiedzi w zadaniu z wiewiórką

Maturzyści pytają także o odpowiedzi do zadania z wiewiórką, które pojawiło się w arkuszu CKE z biologii rozszerzonej. - Jakie cechy pisaliście z tą wiewiórką? - dopytuje jedna z maturzystek. Inni uczniowie deklarują, że podawali następujące odpowiedzi:

  • włosy, ucho zewnętrzne
  • Obecność ogona, futro
  • Ja dałam obecność palców i sierść
  • Sierść ucho wewnętrzne
  • ucho zewnętrzne i palce u dłoni i stóp

Matura 2022 biologia. Arkusz CKE i odpowiedzi

Gdy tylko CKE udostępni arkusze z matury 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym, opublikujemy je w galerii w tym artykule. Znajdziecie tam również sugerowane odpowiedzi do zadań z arkusza - jednak do publikacji klucza odpowiedzi CKE nie ma pewności, że są one poprawne. W oczekiwaniu na arkusze i odpowiedzi z biologii, przypominamy zeszłoroczną maturę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE