Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022: Biologia. „Ch***wo”, „Zmiotło mnie”. Przekreślone marzenia? Komentarze maturzystów

2022-05-12 14:54

Matura 2022: Biologia. Komentarze maturzystów po egzaminie maturalnym z rozszerzonej biologii 12 maja 2022 r. Co mówią i piszą? Czasem rozpacz, a czasem nadzieja – że będzie dobrze, że może się uda… „Zmiotła mnie z planszy” – pisze jedna z internautek. „Już po biologii. Nie polecam” – dodaje inna maturzystka. „Ch***wo”, „Zmiotło mnie” – to słowa tych, których zaskoczył poziom matury. Dla części z nich słaby wynik z egzaminu może oznaczać koniec marzeń o wymarzonej przyszłości.

Matura 2022: Biologia. Poniżej publikujemy pełny arkusz CKE z matury 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym (12.05.22), a w komentarzach do poszczególnych stron i zadań zamieszczamy sugerowane odpowiedzi do wybranych pytań (najczęściej wskazywane przez maturzystów).

„Już po biologii” – napisała w sieci jedna z maturzystek, która wyszła z sali po… 20 minutach. To chyba rekordowy wynik. Większość maturzystów zdecydowanie będzie chciała wykorzystać więcej dostępnego czasu (przypomnijmy, to trzy godziny!). Podczas wcześniejszych egzaminów też pierwsi maturzyści wychodzili z sal po niespełna godzinie. U jednych oznacza to, że było bardzo łatwo, a u innych… że wręcz przeciwnie. Przypominamy, że rozszerzonej matury nie można nie zdać, ale dzisiejsza biologia to dla wielu osób egzamin będący szansą na wymarzone studia, np. medyczne.

Jakie są komentarze maturzystów po maturze 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym? Ci, którzy wyszli z sal jako pierwsi, nie są optymistami. „Już po biologii. Nie polecam” – pisze na Twitterze jedna z maturzystek. Pierwsze komentarze nie były optymistyczne, ale wśród kolejnych zdarzały się też takie wypełnione nadzieją na dobry wynik. Egzamin maturalny z biologii dobiegł końca. Wśród prawie 58 tys. maturzystów zdających biologię, wielu było zaskoczonych tym, co zobaczyli w arkuszu.

Zobacz: Matura 2022: Biologia. Wiewiórki z Ameryki, osmoza, genetyka, choroby bakteryjne. Zadania z biologii. Co było na maturze?

Matura 2022: Biologia. Wiewiórki z Ameryki i tkanka w roztworze sacharozy

Co na maturze 2022 z biologii? W sieci pojawiają się pierwsze informacje od maturzystów, którzy wyszli z sal egzaminacyjnych. Jedno z zadań dotyczyło klasyfikacji gatunkowej wiewiórek w Ameryce Południowej – było to zadanie na podstawie załączonego fragmentu tekstu – donoszą w sieci maturzyści. Inne polegało na opisaniu doświadczenia z tkanką umieszczoną w roztworze sacharozy (osmoza). Szczegółową treść poleceń, a później arkusze CKE zamieścimy na naszej stronie Matura 2022 na SE.pl już wkrótce.

Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki