Matura 2022: biologia rozszerzona 12.05.2022. Mamy arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z biologii! [ARKUSZE CKE, RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS, CKE Matura 2022: biologia rozszerzona 12.05.2022. Mamy arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z biologii! [ARKUSZE CKE, RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2022: biologia rozszerzona 12.05.2022. Odpowiedzi, arkusze CKE, pytania! Mamy rozwiązane arkusze CKE z biologii [ZAPIS RELACJI]

2022-05-12 19:15

Matura 2022 - biologia rozszerzona i język rosyjski. W czwartek (12 maja) maturzyści zmierzyli się z egzaminem z biologii na poziomie rozszerzonym. W tym artykule znajdziesz arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi. Dobrze zdana matura z biologii to szansa, aby dostać się na studia na kierunkach medycyna, genetyka czy rolnictwo. W czwartek (12 maja) odbyła się także matura z języka rosyjskiego. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na SE.pl. W tym artykule publikujemy przecieki, arkusze CKE, pytania i zadania z biologii i prawidłowe odpowiedzi.

Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z biologii znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Matura 2022: Biologia rozszerzona i język rosyjski [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2022: Biologia na poziomie rozszerzonym w czwartek 12 maja, o godz. 9.00. Dla wielu maturzystów to najważniejszy egzamin. Biologię na poziomie rozszerzonym wybierają na maturze między innymi ci młodzi ludzie, którzy wiążą swoją przyszłość z medycyną. Chcą oni zostać lekarzami albo naukowcami. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z matury z biologii na poziomie rozszerzonym. Znajdziesz tu komentarze internautów, arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi, a także najważniejsze informacje dotyczące matury 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym czy języka rosyjskiego.

ZOBACZ: Matura 2022 biologia. Przecieki o układzie rozrodczym na maturze. "Coś w tym jest".

Matura 2022: Biologia i język rosyjski - relacja na żywo

Relacja na żywo z matury 2022! Najnowsze wpisy, arkusze, zadania oraz odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Odśwież stronę (F5) i śledź najnowsze wpisy w naszej relacji na żywo

Czwartek, 12 maja

godz. 19.15 Kończymy naszą relację

To już wszystko w naszej relacji z matury 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym i j. rosyjskiego. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji maturalnych na łamach SE.pl. Jutro maturzystów czeka m.in. egzamin dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie. Więcej o nim przeczytacie TUTAJ.

godz. 19.10 Mamy arkusze CKE z j. rosyjskiego

Na stronie CKE pojawiły się arkusze z j. rosyjskiego na poziomie rozszerzonym. Na stronie SE.pl opublikowaliśmy arkusz maturalny, aby każdy mógł sprawdzić czy dobrze rozwiązał zadania.

godz. 18:05 Czekamy na arkusze z j. rosyjskiego

Około godziny 19 powinny pojawić się arkusze CKE z j. rosyjskiego. Na pewno opublikujemy je na naszych łamach.

godz. 17:00 Zakończyła się matura z j. rosyjskiego

Od godz. 14.00 uczniowie zmagali się z maturą rozszerzona i dwujęzyczna z j. rosyjskiego. Egzamin na poziomie rozszerzonym trwał 150 minut, a dwujęzyczny 180 minut. Gdy tylko będziemy mieć arkusze CKE to opublikujemy je na naszych łamach.

godz. 16:35 Mamy rozwiązania z biologii

Uwaga, maturzyści! Mamy już wszystkie odpowiedzi z biologii na poziomie rozszerzonym! Zadania oraz odpowiedzi znajdziecie na samej górze tego tekstu!

godz. 15:58 Trwa matura z j. rosyjskiego

Od godziny 14:00 trwa matura z j. rosyjskiego. Przypominamy, że maturzyści mają 150 minut - w przypadku poziomu rozszerzonego i 180 minut w przypadku poziomu dwujęzycznego.

godz. 14:45 Matura 2022 z języka rosyjskiego

- Ok. 3 000 maturzystów rozwiązywać będzie zadania z rosyjskiego na poziomie rozszerzonym, a ok. 70 osób - na poziomie dwujęzycznym - informuje CKE.

godz. 14:24 Trwa matura z języka rosyjskiego!

Punktualnie o godz. 14:00 rozpoczęła się matura 2022 z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!

godz. 14:00 Tutaj znajdziesz arkusze CKE z biologii!

Uwaga, maturzyści! Mamy już arkusze CKE z biologii na poziomie rozszerzonym! Zadania oraz odpowiedzi znajdziecie na samej górze tego tekstu! Na bieżąco będziemy także publikować odpowiedzi z biologii rozszerzonej!

Pamiętajcie, aby odświeżać stronę!

godz. 13:25 Jakie rozwiązanie w zadaniu z wiewiórką?

Maturzyści pytają także o odpowiedzi do zadania z wiewiórką, które pojawiło się w arkuszu CKE z biologii rozszerzonej. - Jakie cechy pisaliście z tą wiewiórką? - dopytuje jedna z maturzystek.

godz. 12:55 Znamy pierwsze odpowiedzi do arkusza CKE z biologii!

Na oficjalne odpowiedzi z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak na Twitterze cały czas pojawiają się odpowiedzi do konkretnych zadań.

Wszystkie zebraliśmy w tym tekście: Matura 2022: biologia. Pierwsze odpowiedzi już są! Ile procent w zadaniu o krzyżówce genetycznej? Sprawdź odpowiedzi maturzystów z biologii rozszerzonej

godz. 12:43 Kiedy wyniki?

Wyniki wszystkich matur będą dokładnie 5 lipca 2022 roku. Z kolei uczniowie, którzy zdawali maturę w terminie poprawkowym, wyniki uzyskają – 9 września 2022 roku.

godz. 12:20 Pytanie z arkusza CKE: Na ile procent dziecko będzie miało siatkówczaka?

Maturzyści dzielą się swoimi odczuciami z matury 2022 z biologii rozszerzonej. Wiemy, że w arkuszu CKE pojawiła się osmoza, wiewiórka z Ameryki Północnej oraz zadanie, w którym trzeba było obliczy, na ile procent dziecko będzie miało siatkówczaka. Jaka jest poprawna odpowiedź? Tu zdania są podzielone, jednak większości wyszła odpowiedź: 50%.

godz. 11:58 Maturzyści wciąż komentują!

Na Twitterze pojawiają się nowe opinie maturzystów, którzy pisali maturę 2022 z biologii. Niektórzy właśnie na ten przedmiot liczyli najbardziej, ponieważ jest to dla nich przepustka na wymarzone studia. Część abiturientów już wie, że będą musieli zdawać ponownie za rok... 

11:30 Matura z biologii była łatwa czy trudna?

Zdania w kwestii trudności matury 2022 z biologii rozszerzonej, są podzielone! Dla jednych to był prawdziwy koszmar i oddali swoje arkusze już po... 20 minutach, a dla drugich egzamin był dość łatwy.

godz. 11:05 Arkusze CKE z biologii rozszerzonej!

Tu znajdziesz arkusze CKE z biologii na poziomie rozszerzonym zaraz po tym, jak zostaną opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną!

Odświeżajcie naszą stronę, żeby niczego nie przegapić! Matura 2022: biologia rozszerzona. Arkusze CKE i odpowiedzi z biologii znajdziesz TUTAJ. Sprawdź, jak Ci poszła biologia na maturze! [12.05.2022]

godz. 10:40 Znamy zadania z biologii rozszerzonej

Maturzyści chętnie dzielą się informacjami o tym, jakie zadania pojawiły się w arkuszu CKE z biologii rozszerzonej. Wszystkie zebraliśmy w tym tekście:

Matura 2022: Biologia. Wiewiórki z Ameryki, osmoza? Zadania z biologii. Co było na maturze?

godz. 10:24 Wiemy, co było w arkuszu CKE z biologii!

Uczniowie opuszczają już sale egzaminacyjne. Większość z nich jest załamana poziomem trudności matury z biologii. Co było w arkuszu? Jak czytamy na Twitterze, w arkuszu CKE z biologii pojawiły się zadania z osmozy, roślin oraz z... wiewiórką. Maturzyści musieli określić klasyfikację gatunku wiewiórki z Ameryki Północnej.

godz. 10:00 Pierwsi uczniowie opuszczają sale!

Mamy pierwsze komentarze maturzystów po egzaminie maturalnym z rozszerzonej biologii 12 maja 2022 r. Co mówią i piszą? Czasem rozpacz, a czasem nadzieja – że będzie dobrze, że może się uda… „Zmiotła mnie z planszy” – pisze jedna z internautek. „Już po biologii. Nie polecam” – dodaje inna maturzystka.

Więcej informacji znajdziecie w tekście: Matura 2022: Biologia. „Już po biologii. Nie polecam”. Rozpacz i nadzieja. Pierwsze komentarze maturzystów

godz. 9:46 Ilu maturzystów wybrało maturę z biologii?

Jak informuje CKE, do matury 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym przystąpiło prawie 58 000 osób (w tym 47 000 tegorocznych absolwentów).

godz. 9:22 Trwa matura z biologii rozszerzonej!

Trwa egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym! Na jego napisanie maturzyści mają aż 180 minut!

godz. 9:00 Czas start!

Ruszyła matura 2022 z biologii rozszerzonej! Za wszystkim zdających trzymamy mocno kciuki!

godz. 8:40 Co może znaleźć się w arkuszu CKE z biologii?

Internet jest rozgrzany do czerwoności informacjami o przeciekach i przewidywaniach na temat tego, co będzie w arkuszu CKE. U nas przeczytasz pewniaki na maturę 2022 z biologii. Co będzie na maturze?

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

godz. 8:30 Uczniowie powoli wchodzą do sal!

Zostało już tylko 30 minut do rozpoczęcia egzaminu maturalnego z biologii. Jakie nastroje towarzyszą uczniom? Większość z nich jest bardzo zestresowana!

godz. 8:14 Kiedy wyniki?

Punktualnie o godz. 9:00 rozpocznie się matura z biologii Wyniki wszystkich matur będą dokładnie 5 lipca 2022 roku. Z kolei uczniowie, którzy zdawali maturę w terminie poprawkowym, wyniki uzyskają – 9 września 2022 roku.

godz. 8:00 Została godzina!

Do rozpoczęcia matury z biologii zostało zaledwie 60 minut. Niektórzy uczniowie są przerażeni. - Jestem totalnie zesrana przed tą biologią - pisze na Twitterze jedna z maturzystek.

godz. 7:53 Maturzyści odchodzą od zmysłów! „Biologio, nienawidzę cię”. Przecieki i komentarze przed biologią

Maturzyści odchodzą od zmysłów! Są tacy, którzy czują się pewnie i wiedzą, że są przygotowani. Są też i tacy, którzy mówią wprost: „biologio, nienawidzę cię” i pytają, czy ktoś ma przecieki, bo są za nie w stanie oddać bardzo dużo.

Szczegóły znajdziecie w naszym tekście: Matura 2022 Biologia: Przecieki. Maturzyści odchodzą od zmysłów! „Biologio, nienawidzę cię”. Przecieki i komentarze przed biologią

godz. 7:44 Arkusze z biologii znajdziesz tutaj!

Uwaga, maturzyści! Przygotowaliśmy teksty, w którym znajdziecie arkusze CKE oraz proponowane odpowiedzi, gdy zostaną opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej!

Arkusze CKE z matury 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym znajdziecie TUTAJ: Matura 2022: biologia rozszerzona 12.05.2022. Arkusze CKE, sugerowane odpowiedzi. Arkusze CKE matura 2022 biologia poziom rozszerzony 12 maja 2022

godz. 7:23 Czy w internecie są przecieki z biologii rozszerzonej?

Czy do sieci wyciekły pytania i odpowiedzi? Na Twitterze pojawiły się informacje o przeciekach matury 2022 z biologii! Przypominamy, że to może być próba oszustwa i nie warto wierzyć w jakiekolwiek przecieki.

Podczas egzaminu najlepiej polegać wyłącznie na swojej wiedzy!

godz. 7:10 Maturzyści obawiają się biologii i szukają... przecieków!

Na egzaminu zostały jeszcze prawie dwie godziny. Część maturzystów postanowiła spędzić ten czas na szukaniu przecieków!

godz. 7:00 Dzisiaj kolejny dzień matur!

W poniedziałek, 9 maja uczniowie zmierzą się z kolejnymi testami maturalnymi. Punktualnie o godz. 9:00 maturzyści rozpoczną maturę z biologii na poziomie rozszerzonym. Natomiast o 14:00 obędzie się egzamin z języka rosyjskiego.

23:00 Kończymy relację na dziś

Kończymy naszą relację na żywo na dziś. Zapraszamy do śledzenia informacji o maturze 2022 z biologii już w czwartek (12 maja) od godziny 7:00.

21.30 Rozbrajające komentarze maturzystów przed biologią. "Jak nie będzie przecieków, to nie ma po co iść"

Maturzystom daleko jednak do entuzjazmu, ponieważ mocno obawiają się jutrzejszego egzaminu z biologii. W komentarzach umieszczonych na Twitterze dominuje pesymizm oraz obawy o stan własnej wiedzy. Niektórzy uczniowie przyznają wprost, że nie liczą na wybitny wynik. Inni z kolei gorączkowo szukają jakichkolwiek przecieków.

20.50 Matura 2022: biologia rozszerzona. Arkusze CKE

Jakie zadania znajdą się w arkuszach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE)? Jakie są odpowiedzi do poszczególnych zadań? W czwartek (12 maja) będziemy szczegółowo opisywać zadania z biologii na poziomie rozszerzonym. Wszystkie informacje znajdziecie w naszej relacji na żywo oraz w artykule dotyczącym arkuszy CKE.

20.02 Pewniaki na maturze z biologii

Jutro (12 maja) o godz. 9.00 maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości z biologii na poziomie rozszerzonym. Na naukę nie ma już wiele czasu! Rzutem na taśmę warto jednak przypomnieć sobie wiadomości z działów, które najczęściej pojawiają się w arkuszu egzaminacyjnym. W przypadku biologii jest jeden, bardzo mocny pewniak, o którym piszemy w naszym artykule.

18.45 Matura 2022: Biologia rozszerzona. Co trzeba umieć, żeby zdać? "Prolaktyna i nazwy enzymów"

Dla uczniów to ostatnie godziny na powtórkę materiału. Specjalnie dla tegorocznych maturzystów przypominamy arkusz egzaminu dojrzałości z biologii na poziomie rozszerzonym, z którym absolwenci szkół średnich musieli się zmierzyć w minionym roku.

17.35 Przecieki o układzie rozrodczym na maturze!

Twitter zalała fala spekulacji i rad, by powtarzać wiedzę o układzie rozrodczym. - Serio mówicie żeby powtarzać układ rozrodczy? - dopytują maturzyści. Takie zadania mają się bowiem pojawić w arkuszu CKE. Czy doszło do przecieków przed maturą z biologii? Czytaj więcej: Matura 2022 biologia. Przecieki o układzie rozrodczym na maturze. "Coś w tym jest". Zobacz, co koniecznie powtórzyć przed maturą z biologii!

16.15 Matura 2022: Rozszerzona biologia. Do matury zostało 17 godzin

Matura 2022 z biologii na poziomie rozszerzonym startuje już za 17 godzin: w czwartek 12 maja, o godz. 9.00.

Tego samego dnia maturzyści przystąpią do egzaminu z języka rosyjskiego - na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. Początek o godz. 14.

Ile potrwają egzaminy maturalne w czwartek (12.05)?

  • biologia poziom rozszerzony – 180 minut
  • język rosyjski poziom rozszerzony – 150 minut
  • język rosyjski poziom dwujęzyczny – 180 minut
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE