Matura 2021: Biologia rozszerzona - ARKUSZE CKE, SUGEROWANE ODPOWIEDZI [relacja na żywo]

i

Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Matura 2021: Biologia rozszerzona - ARKUSZE CKE, SUGEROWANE ODPOWIEDZI [relacja na żywo]

Matura 2021: Biologia rozszerzona i język francuski! Zobacz arkusze CKE i odpowiedzi [ZAPIS RELACJI]

Matura 2021 - biologia rozszerzona i język francuski. W środę (12 maja) maturzyści zmierzyli się z egzaminem z biologii na poziomie rozszerzonym. W tym artykule znajdziesz arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi. Dobrze zdana matura z biologii to szansa, aby dostać się na studia na kierunkach medycyna, genetyka czy rolnictwo. W środę (12 maja) odbyła się także matura z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Zachęcamy zapoznania się z zapisem naszej relacji na żywo. Przecieki, arkusze CKE, zadania i odpowiedzi z matury 2021 z biologii rozszerzonej oraz języka francuskiego rozszerzonego znajdziesz w tym artykule.

Matura 2021: Biologia rozszerzona i język francuski [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO - 12 MAJA 2021]

W środę (12 maja) tegoroczni maturzyści przystąpili do pisemnego egzaminu z biologii rozszerzonej. Po południu egzamin z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym oraz dwujęzycznym. Nie są to egzaminy obowiązkowe. Jak informuje PAP, chęć zdawania biologii zadeklarowało 44,2 tysiąca tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 16,3 procenta spośród wszystkich abiturientów. Biologię na poziomie rozszerzonym wybierają na maturze między innymi ci młodzi ludzie, którzy wiążą swoją przyszłość z medycyną. Chcą oni zostać lekarzami albo naukowcami. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z matury z biologii na poziomie rozszerzonym. Znajdziesz tu komentarze internautów, arkusze CKE i sugerowane odpowiedzi, a także najważniejsze informacje dotyczące matury 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym czy języka francuskiego.

Przypominamy, że maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Ze względu na epidemię, nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Nie ma też obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów.

Matura 2021: Biologia i język francuski - relacja na żywo

Relacja na żywo z matury 2021! Najnowsze wpisy, arkusze, zadania oraz odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Matura 2021 - biologia rozszerzona. Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz w poniższej galerii!

18:30 Matura 2021. Biologia rozszerzona oraz język francuski za nami! Mamy arkusze CKE, uzupełniamy odpowiedzi. Sprawdź szczegóły

Arkusze CKE oraz sugerowane odpowiedzi z biologii rozszerzonej znajdziesz w galerii zamieszczonej powyżej. Materiały związane z maturą z języka francuskiego publikujemy natomiast w osobnym artykule: Matura 2021: Francuski. Arkusze CKE z języka francuskiego znajdziesz tutaj [CZYTAJ WIĘCEJ]. Dziękujemy za śledzenie naszej dzisiejszej relacji na żywo!

17:00 Koniec pisania na dziś! Język francuski za nami

Arkusze i odpowiedzi z porannego egzaminu z biologii znajdziecie w galerii nad relacją.

16:15 Matura 2021 uczy młodych ludzi radzić sobie ze stresem

Na dowód tego załączamy poniższy wpis na Twitterze. Zanim jednak zaczniecie płakać, sprawdźcie arkusze i odpowiedzi w przygotowanej przez nas GALERII ZDJĘĆ [TUTAJ].

15:30 Matura 2021 z biologii rozszerzonej już się zakończyła. Maturzyści walczą z arkuszami z francuskiego

Już od półtorej godziny trwa matura 2021 z języka francuskiego na poziomie dwujęzycznym oraz rozszerzonym.

15:13 Matura 2021 trwa. Biologia za nami. Co w kolejnych dniach? [HARMONOGRAM]

Pełny harmonogram egzaminów maturalnych znajdziecie TUTAJ.

14:45 Matura 2021 - kiedy wyniki?

Tegoroczna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 19 maja, potrwa do 21 maja. Wyniki matur ogłoszone zostaną 5 lipca. Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służy tylko przy rekrutacji na studia.

14:13 Matura 2021: Biologia ROZSZERZONA ARKUSZE CKE + ODPOWIEDZI

Na se.pl przeanalizujemy dla was najważniejsze zagadnienia związane z egzaminem maturalnym z biologii. Zerknijcie na poniższy materiał.  Zad. 5: Jest to komórka bakteryjna, bo ma nukleoid. Więcej sugerowanych odpowiedzi znajdziesz w galerii:

Godz. 14:00 Rozpoczęła się matura z języka francuskiego

Punktualnie o godz. 14 rozpoczęły się egzaminy z języka francuskiego: na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Jak podaje PAP, język francuski na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym należą do rzadko zdawanych egzaminów. Chęć przystąpienia d nich zadeklarował mniej niż jeden procent tegorocznych absolwentów.

Godz. 13:30 Ambasador Francji życzy powodzenia maturzystom

Ambasador Francji w Polsce Frédéric Billet za pośrednictwem Twittera zwrócił się do maturzystów. Egzamin maturalny z języka francuskiego już o godz. 14.

Godz. 12:34 Matura 2021: Arkusze CKE - odpowiedzi

Maturzyści skończyli pisać maturę z biologii na poziomie rozszerzonym. Matura 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym dla wielu maturzystów okazała się bardzo trudna. Z relacji uczniów wynika, że w arkuszu CKE z biologii znalazły się zadania dotyczące m.in. takich zagadnień jak pantofelek, mszyce, czy lotopałanka. Jakie są poprawne odpowiedzi do zadań z arkusza CKE z biologii rozszerzonej? Czytajcie tutaj: Matura 2021 z biologii. Na rozszerzeniu lotopałanka, pantofelek i mszyce. Sprawdź odpowiedzi i arkusz CKE z biologii

Godz. 12:13 "Na tej biologii to większe lanie wody było niż na śmigusa"

W internecie pojawiają się kolejne komentarze internautów, którzy napisali egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym.

Godz. 11:26 Komentarze internautów

Matura 2021 z biologii rozszerzonej jeszcze trwa, ale niektórzy maturzyści oddali już swoje arkusze i zakończyli egzamin. Niektórzy byli tak załamani tym, co zobaczyli w arkuszach CKE z biologii, że po prostu się poddali. - Co to do ch*** było - pyta jedna z maturzystek w mediach społecznościowych i przyznaje, że wyszła z egzaminu po godzinie i 20 minutach. Zobaczcie pierwsze komentarze zdających, którzy skończyli już pisać maturę 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym.

Godz. 11:00 Matura 2021 z biologii. Ile osób zdaje?

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, maturę z biologii na poziomie rozszerzony zdaje dokładnie 57 300 osób (w tym ok. 11 600 absolwentów z lat ubiegłych).

Godz. 10:47 Matura 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym - Arkusze z odpowiedziami

Matura 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się 12 maja o godz. 9. Maturzyści, gdy tylko wyjdą z egzaminu będą szukać arkuszy CKE i odpowiedzi, żeby przekonać się, jak im poszło. Jakie są poprawne odpowiedzi na maturze z biologii na poziomie rozszerzonym? Tuż po maturze 2021 z biologii rozszerzonej opublikowaliśmy arkusze CKE, oficjalne odpowiedzi pojawią się później. Czytaj tutaj: Matura 2021: Biologia rozszerzona. Arkusze CKE rozdane! Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA BIOLOGIA ROZSZERZONA]

Godz. 10:38 Paweł Sałek: Mocno trzymam kciuki 

Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP do spraw ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju jest dzisiaj z maturzystami, którzy zdają biologię na poziomie rozszerzonym. - "Natura nie łamie swoich praw"- Leonardo da Vinci. Mocno trzymam kciuki za zdających dziś maturę z biologii na poziomie rozszerzonym!

Godz. 10:15 Matura 2021 - biologia poziom rozszerzony

Punktualnie o godz. 9 ruszył egzamin maturalny z biologii na poziomie rozszerzonym. Będzie on trwał 180 godzin.

Matura 2021. Zobacz te artykuły!

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE