Matura 2021: Francuski. Arkusze CKE z języka francuskiego znajdziesz tutaj [Matura 12.05.2021]

2021-05-12 19:15 Michał Górecki
Matura 2021. Geografia rozszerzona: odpowiedzi i arkusze CKE sprawdzisz tutaj. Co było na maturze z geografii?
Autor: Marcin Gadomski / Super Express Matura 2021. Geografia rozszerzona: odpowiedzi i arkusze CKE sprawdzisz tutaj. Co było na maturze z geografii?

Matura 2021 francuski. Najważniejsze informacje maturalne w temacie języka francuskiego na poziomie rozszerzonym. W środę (12.05.2021) zdający mierzą się m.in. z językiem francuskim. W tym artykule znajdziecie arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z francuskiego. Na se.pl publikujemy najważniejsze informacje dot. wszystkich egzaminów maturalnych, a poniżej skupiamy się na języku francuskim na poziomie rozszerzonym.

Spis treści

  1. Matura 2021 francuski: egzamin na poziomie rozszerzonym
  2. Matura 2021 francuski: arkusze CKE, pytania, odpowiedzi
  3. Matura 2021: arkusze, odpowiedzi, wyniki

Matura 2021 francuski: egzamin na poziomie rozszerzonym

Matura 2021. W środę 12 maja maturzyści mierzyli się z biologią na poziomie rozszerzonym i językiem francuskim na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Egzaminy z języka francuskiego należą do tych z najmniejszą frekwencją, niewielu decyduje się na ich zdawanie. W tegorocznej edycji chęć przystąpienia zadeklarował... mniej niż jeden procent absolwentów szkół średnich.

W tym roku maturzysta – podobnie zresztą jak w latach ubiegłych – musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Pozostałe przedmioty wybierane są dowolnie: zgodnie z tym, na jakiej uczelni i kierunku wyobrażają sobie kolejne lata poszczególni maturzyści. W przypadku przedmiotu do wyboru (jak właśnie język francuski) nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia.

Matura 2021 francuski: arkusze CKE, pytania, odpowiedzi

W środę 12 maja o 14.00 rozpoczął się egzamin maturalny na poziomie rozszerzonym z języka francuskiego. Mamy już oficjalne arkusze CKE z matury z języka francuskiego. Zobacz je w galerii poniżej!

Matura 2021: arkusze, odpowiedzi, wyniki

Maturę 2021 szczegółowo opisujemy na se.pl. Codziennie publikujemy materiały, komentarze, raporty, arkusze i odpowiedzi z poszczególnych egzaminów. Zachęcamy do śledzenia naszych lokalnych serwisów, z których dowiecie się, jak poszło maturzystom z Waszego regionu.

Według informacji przekazanych przez CKE, wyniki tegorocznych matur poznamy 5 lipca. Tymczasem, uczniowie wciąż walczą o najlepsze wyniki, zatem trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Wszystkie materiały dot. tegorocznych egzaminów znajdziesz poniżej.

Matura 2021: arkusze CKE, odpowiedzi, komentarze, relacje na żywo

Czy dzieci powinny być zaszczepione przeciw COVID 19? SuperNova w samo południe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE