Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matury 2

Będzie pogrom?

Matura 2023. Na matematyce pojawią się zadania z rozszerzenia! Ekspert mówi o zaskoczeniu

2022-09-28 18:01

Matura próbna 2023 z matematyki to temat, który spędza sen z powiek uczniom. O egzamin w nowej formule zapytaliśmy Dariusza Kulmę, Nauczyciela Roku 2008 i autora książek dla maturzystów. Ekspert nie zostawia złudzeń: matura 2023 z matematyki będzie trudniejsza niż do tej pory, a zdający podstawę muszą być przygotowani na zadania, które do tej pory pojawiały się na rozszerzeniu. Swoich sił w starciu z arkuszem CKE uczniowie będą mogli spróbować już podczas matury próbnej 2023 z matematyki, 29 września.

Matura próbna 2023 z matematyki. Będzie o wiele trudniej?!

W czwartek (29.09.2022 r.) uczniowie przystąpią do matury próbnej 2023 z matematyki. Królowa nauk zazwyczaj jest tym przedmiotem, który generuje najwięcej stresu. W tym roku jest go jeszcze więcej, ponieważ zdający zmierzą się z nową formułą, która pozostaje dla nich sporą zagadką. Zapytaliśmy o przewidywania naszego eksperta, Dariusza Kulmę, Nauczyciela Roku 2008, który od lat pomaga maturzystom dobrze zdać egzamin. - Podstawa programowa jest dużo bardziej rozbudowana, więc oczywiście będzie trudniej - zaznacza Kulma. 

- Tego oczywiście nie da się opowiedzieć jednym słowem. W skrócie - wiele zagadnień, z poziomu nawet rozszerzonego znajdzie się na podstawie. Przykładem może być twierdzenie cosinusów, czy zadanie z optymalizacją. Te zadania mają się pojawić w łatwiejszej formie, niż te z rozszerzenia, ale nadal dla wielu mogą być zaskoczeniem - mówi nam Dariusz Kulma, autor książek "Jak zdać maturę z matematyki?"

Matura próbna z matematyki. Co warto wiedzieć przed egzaminem?

Nasz ekspert wyraźnie zaznacza, że matura 2023 z matematyki w nowej formule wciąż pozostaje zagadką. Jak najlepiej się do niej przygotować? Oprócz samodzielnego przygotowywania się do matury z matematyki, warto skorzystać z dodatkowej pomocy ekspertów. W internecie można znaleźć wiele stron internetowych i kanałów na Youtube prowadzonych przez nauczycieli, którzy wyjaśniają wszystkie tajniki królowej nauk. Również nasz ekspert, Dariusz Kulma, regularnie organizuje specjalne spotkania, które pomagają maturzystom w przygotowaniach do matury.

- Ja prowadzę co jakiś czas "Wielkie Lekcje z Nauczycielem Roku". Są to darmowe webinary. Najczęściej spotykamy się w poniedziałki, co jakiś czas staram się wyjaśnić zagadnienia, rozwiązywać zadania, robimy wtedy testy, w których nie chodzi o dobry wynik, ale żeby coś w głowie zostało. Zazwyczaj na takie lekcje zapisują się też nauczyciele. Mam limit 1000 osób na jedno spotkanie. Można sobie sprawdzić na Facebooku. Zapraszam na nie wszystkich. W ciągu roku szkolnego jest ich kilkanaście. Mamy też serię „Jak zdać maturę z matematyki”, najnowsza wersja jest już dostępna. To jedyna książka w Polsce z dowodami, zawiera także arkusze, treści stricte pod maturzystów - opowiada Dariusz Kulma.

Więcej informacji można znaleźć na stronie "Jak zdać maturę z matematyki" na Facebooku i na stronie internetowej www.jakzdacmaturezmatematyki.pl. Za wszystkich maturzystów niezmiennie trzymamy mocno kciuki!

Pod tekstem zamieszczamy przydatną galerię z przykładowym arkuszem CKE z matury 2023 z matematyki - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Sonda
Jak wspominasz swój egzamin maturalny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają