Matura próbna 2021: Historia muzyki. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ. Matura CKE 2021

2021-03-04 17:27 Marek Targoński
Matura próbna 2021: Historia muzyki. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ. Matura CKE 2021
Autor: Pixabay/rjasso

Matura próbna 2021 z historii muzyki. Odpowiedzi i arkusze do matury próbnej CKE 2021 z historii muzyki znajdziesz w tym artykule. W czwartek, 4 marca, cześć uczniów zmierzyła się z zadaniami i pytaniami egzaminu dojrzałości z historii muzyki na poziomie rozszerzonym. To przedmiot dodatkowy, na który decyduje się tylko część uczniów. Jak wyglądały arkusze CKE na maturze z historii muzyki 2021?

Matura próbna 2021: Historia muzyki. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj – w galerii poniżej. Publikujemy pełne arkusze CKE z zadaniami, z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie zdający maturę próbną CKE z historii muzyki 2021. Poniżej znajdziesz pełne arkusze.

Matura próbna 2021: Historia muzyki – sprawdź odpowiedzi, zadania i arkusze CKE. Matura próbna z historii muzyki na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się w czwartek, 4 marca, o godz. 14.00. Tego samego dnia rano uczniowie zmierzyli się z matematyką (o godz. 9.00), a w tym samym czasie także z filozofią.

Zobacz też: Matura próbna 2021: Matematyka podstawowa za nami. Mamy arkusze z historii muzyki i filozofii [RELACJA NA ŻYWO]

Zobacz odpowiedzi i arkusze z matury próbnej z historii muzyki 2021 – 4 marca, godz. 14.00! Kliknij galerię poniżej.

Matura próbna 2021: Historia muzyki – przykłady nutowe, przykłady dźwiękowe

Matura próbna 2021 z historii muzyki należy do jednych z bardziej rozbudowanych egzaminów. Uczniowie muszą wykazać się umiejętnością interpretacji zapisów nutowych i wsłuchiwać w odtwarzane w czasie matury z historii muzyki fragmenty utworów. Zapis przykładów nutowych i przykładów dźwiękowych do tegorocznej matury próbnej CKE znajdziecie na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: cke.gov.pl.

Matura próbna 2021: Historia muzyki – tematy wypracowań

Maturę próbną z historii muzyki 2021 – podobnie jak większość egzaminów maturalnych – kończy najdłuższe i najwyżej punktowane zadanie, polegające na napisaniu dłuższej formy – w tym przypadku wypracowania. Uczniowie na maturze próbnej CKE z historii muzyki mieli do wyboru jeden z dwóch tematów.

  1. W nawiązaniu do poniższej wypowiedzi polskiego muzykologa Bohdana Pocieja scharakteryzuj gatunek pieśni romantycznej. Na podstawie wybranych przykładów omów różne typy pieśni.
  2. Od sonoryzmu do postmodernizmu – omów twórczość Krzysztofa Pendereckiego na podstawie wybranych przez Ciebie utworów, które wpisały się w wymienione kierunki.

Matura próbna 2021: Historia muzyki ODPOWIEDZI

Centralna Komisja Egzaminacyjna poda odpowiedzi do matury próbnej 2021 z historii muzyki w piątek, 5 marca. Podobnie jak odpowiedzi i klucze ocen z innych przedmiotów znajdziecie je na stronach CKE i na SE.pl.

Matura próbna 2021 CKE:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE