Co będzie w arkuszach CKE?

Matura próbna 2024: polski. Arkusze i odpowiedzi. Wiemy, co było na maturze próbnej 2024 z polskiego

2023-12-06 9:06

Matura próbna 2024 z języka polskiego rozpocznie trzydniowy maraton egzaminacyjny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. W dniach 6-8 grudnia przyszłoroczni maturzyści będą mierzyć się z zadaniami z arkuszy CKE. Na szczęście to tylko próba przed tym, co czeka ich w maju 2024 roku, a wszelkie niepowodzenia nie będą wiązać się z żadnymi konsekwencjami. To idealna okazja, by dowiedzieć się, czego można spodziewać się na maturze.

Arkusz CKE i odpowiedzi z matury próbnej 2024 w galerii poniżej - KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ŻEBY ZOBACZYĆ ARKUSZ I ODPOWIEDZI

Matura próbna 2024 potrwa trzy dni i będzie okazją do zapoznania się z warunkami panującymi na prawdziwym egzaminie maturalnym. Będzie odbywać się w nowej formule, czyli tzw. Formule 2023. Uczniowie zapoznają się z procedurami, które panują na maturze. Otrzymają arkusze CKE, w których znajdą się zadania, na rozwiązanie których będą mieli określoną ilość czasu. Wśród uczniów pojawiają się pytania: Co będzie w arkuszach CKE? Gdzie można zapoznać się z ich zawartością? Otóż ich treść jest tajna do momentu rozpoczęcia egzaminu. Oznacza to, że arkusze CKE z próbnej matury z języka polskiego dostępne będą dopiero w środę, 6 grudnia po godz. 9:00, czyli w momencie rozpoczęcia egzaminu.

Co będzie w arkuszach CKE? Uczniowie nie powinni obawiać się, że otrzymają do rozwiązania zadania, z którymi nie będą mogli sobie poradzić. Wszystko, co znajdzie się z zadaniach egzaminacyjnych, nie będzie wykraczało poza program nauczania. Jeśli uważaliście na lekcjach i systematycznie zapoznawaliście się z kolejnymi zagadnieniami, nie powinniście mieć powodów do obaw!

W poniższych galeriach znajdziecie przykładowe arkusze CKE z ubiegłych lat. Sprawdźcie, z jakimi zadaniami mierzyli się starsi koledzy i koleżanki. Przekonacie się, że to nic strasznego!

QUIZ dla mistrzów języka polskiego. Dopasuj autora do lektury szkolnej!

Pytanie 1 z 10
Kto napisał "Kordiana"?
Kordian
Matura 2023 z języka polskiego - technikum w Katowicach