Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Królowa nauk śni się po nocach

Matura próbna CKE. Przecieki z matematyki poszukiwane. Funkcja kwadratowa, logarytmy, równania - co będzie w arkuszu z matematyki?

2022-12-12 16:13

Matura próbna CKE z matematyki spędza sen z powiek wielu uczniów. "Królowa nauk" to dla wielu konkretne wyzwanie, więc przed próbnym egzaminem maturalnym poszukują przecieków z matematyki. Co będzie w arkuszu maturalnym z matematyki? Funkcja kwadratowa, równania, prawdopodobieństwo, a może jeszcze inne niespodzianki? Wszystko, co powinniście wiedzieć o maturze próbnej CKE z matematyki omawiamy na se.pl poniżej.

Maturę próbną CKE z matematyki większość uczniów napisze w środę (14 grudnia 2022 r.). Egzamin na poziomie podstawowym powinien się rozpocząć o godzinie 9:00. Co roku matematyka wywołuje sporo stresu wśród zdających. Uczniowie poszukują różnych sposobów na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku. Niezależnie od tego, czy jest to matura próbna z matematyki, czy "egzamin główny", każdy chce wypaść jak najlepiej.

Matura próbna CKE. Przecieki z matematyki poszukiwane. Czy są w internecie?

14 grudnia uczniowie podejdą do testu diagnostycznego z matematyki, który jest kolejnym etapem przygotowania do egzaminu maturalnego w formule 2023. Dla wielu matematyka jest bardzo trudnym elementem matury i w związku z tym, na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem egzaminu trwa poszukiwanie przecieków. Czy będzie funkcja kwadratowa? Co z równaniami, ciągami i logarytmami? Takie pytania regularnie pojawiają się chociażby w mediach społecznościowych. Warto to jednoznacznie podkreślić - treści zadań nie poznamy przed rozpoczęciem matury próbnej.

- Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, odpowiednio o godz. 9:00 oraz 14:00 (zgodnie z harmonogramem), tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym absolwentom oraz uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyćw diagnozie w szkole - czytamy w komunikacie CKE.

Przedstawiciele CKE zachęcają do skorzystania z materiałów, umieszczonych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Są tam m.in. zbiory zadań z matematyki, arkusze diagnostyczne z września 2022 r. (również z matematyki), przykładowe arkusze egzaminacyjne oraz informatory. Na pewno warto również przejrzeć testy z minionych lat. Jeden z takich arkuszy prezentujemy w galerii pod tekstem! Zachęcamy również do rozwiązania quizu!

Oszuści oferują przecieki z matematyki. Maturzyści - uważajcie!

Jak co roku, przed każdym ważnym egzaminem nie brakuje takich, którzy chcą zarobić na niewiedzy i naiwności zestresowanych uczniów. Po internecie będą krążyć oferty rzekomych przecieków maturalnych. Nierzadko oszuści proszą o dostęp do ważnych danych lub żądają konkretnych pieniędzy za swoje "usługi". Pod żadnym pozorem nie udostępniajcie im haseł do kont i nie przelewajcie pieniędzy! 

Najważniejsze informacje dotyczące matury próbnej, a wiosną również matury "głównej" będziemy przekazywać w lokalnych oddziałach "Super Expressu". Na bieżąco analizujemy również komentarze uczniów i informujemy o ew. problemach, związanych z egzaminem. Bądźcie z nami!

Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki! Rozwiąż ten test na minimum 31%

Pytanie 1 z 13
Cena roweru po obniżce o 15% była równa 850 zł. Przed obniżką ten rower kosztował
Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Nasi Partnerzy polecają