METR śniegu i 30 stopni MROZU. Tak zimno nie było od lat. Szokujące prognozy właśnie się spełniają

2021-01-15 20:01 ON
tatry
Autor: Pixaby

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe umieściło na Facebooku komunikat, w którym ostrzega przed skrajnie niekorzystnymi warunkami panującymi obecnie w górach. Prognozowana pogoda absolutnie nie pozwala w tej chwili na beztroską turystkę. Trasy zasypane są już grubą warstwą puchu, a poruszanie się w głębokim śniegu jest bardzo trudne. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie jeszcze gorzej.

TOPR ostrzega także skiturowców, zaznaczając, że w wielu miejscach świeży śnieg leży na kamieniach, kosodrzewinie oraz powalonych pniach. Ciężko zatem na pierwszy rzut oka ocenić, czy świeży śnieg leży na podkładzie starego. Są to warunki sprzyjające groźnym kontuzjom.

Czytaj też: Dramatyczny pożar w Krakowie! Mężczyzna prawie spłonął! Uratował go balkon [ZDJĘCIA]

Prognozy pogody niestety nie napawają optymizmem. Na najbliższą dobę prognozowane są kolejne opady połączone z silnym wiatrem. Przewiduje się, iż temperatury w Tatrach spadną do około -20 stopni, a wiejący wiatr znacznie obniży odczuwalne temp. nawet do -30 stopni.

Czytaj też: Szczepienia w Krakowie. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zgłosić? Rejestracja, transport do punktów szczepień

Ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prosi turystów o rezygnację z wyjść powyżej schronisk.

Kłęby dymu nad Krakowem! Pożar na ul. Malborskiej