Potężny Black Hawk krąży nad Lublinem. Policyjny śmigłowiec w akcji

i

Autor: KWP Lublin zdjęcie ilustracyjne

Wyjaśnienia policji

Mieszkańcy Krakowa zaniepokojeni. Nad miastem nisko lata policyjny śmigłowiec

2023-08-21 16:13

W poniedziałek, 21 sierpnia mieszkańców Krakowa zaskoczył widok policyjnego śmigłowca krążącego nad miastem. Maszyna lata dość nisko i jest głośna, co powoduje niepokój wśród krakowian. Niektórzy z nich wychodzą nawet z domów i zatrzymują się na ulicach, żeby obserwować śmigłowiec. Podkom. Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji przekazała PAP, że nie ma powodu do zdenerwowania związanego z ewentualnym niebezpieczeństwem.

Policyjny śmigłowiec nad Krakowem. Policja uspokaja: "nie ma powodów do niepokoju"

Policyjny śmigłowiec krążący w poniedziałek, 21 sierpnia nad Krakowem wzbudził niepokój mieszkańców miasta. Jak podaje PAP, maszyna lata dość nisko nad ziemią i jest bardzo głośna, stąd niektórzy krakowianie wychodzą nawet ze swoich domów i zatrzymują się na ulicach, żeby zobaczyć, co się dzieje. Z kolei w mediach społecznościowych mnożą się przypuszczenia dotyczące maszyny. Podkom. Barbara Szczebra z zespołu prasowego małopolskiej policji przekazała jednak PAP, że nie ma powodów do niepokoju. Użycie śmigłowca jest związane z ćwiczeniami, a nie z działaniami mundurowych polegającymi na przykład na próbie zatrzymania przestępcy.

Niebezpieczny incydent pod Ciechanowem. Policyjny śmigłowiec zahaczył o linię energetyczną

Przypomnijmy, że w niedzielę, 20 sierpnia pod Ciechanowem doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem policyjnego śmigłowca. Maszyna uczestniczyła w pikniku wojskowym z okazji 103. rocznicy bitwy pod Sarnową Górą. Odlatując śmigłowiec zahaczył o linię energetyczną. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okoliczności incydentu wyjaśnia Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji, prokuratura oraz Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Sonda
Czy w Krakowie czujesz się bezpiecznie?
Tragedia w Mostkach koło Nowego Sącza: 12–letni Wojtuś utopił się w stawie razem ze swoim 20-letnim wujkiem. W sobotę obaj zostali pochowani