Nowy ranking szkół średnich. Liceum z Krakowa najlepsze w Polsce

i

Autor: Zetpe0202/CC BY-SA 4.0/wikipedia V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Edukacja

Młody geniusz z V LO potrójnym medalistą! To pierwszy taki przypadek w historii

2023-07-31 21:21

Michał Lipiec, uczeń V LO w Krakowie dokonał nie lada wyczynu. Nastolatek zdobył trzy medale na Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych. - To pierwszy przypadek w kilkudziesięcioletniej historii ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z matematyki, fizyki i chemii, kiedy w tym samym roku uczeń był członkiem reprezentacji naszego kraju na Olimpiady Międzynarodowe w każdym z tych trzech przedmiotów - czytamy na stronie internetowej V LO w Krakowie.

Kraków. Uczeń V LO potrójnym medalistą olimpiad przedmiotowych. "Pierwszy przypadek w kilkudziesięcioletniej historii"

Uczeń V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie może się pochwalić wspaniałym osiągnięciem. Michał Lipiec zdobył trzy medale na Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych. Najlepiej poszła mu chemia. Z Zurychu, gdzie odbywała się chemiczna olimpiada przywiózł złoty medal. Dodatkowo sięgnął po srebro z fizyki i brąz z matematyki. Jego wyczyn zapisał się w annałach.

To pierwszy przypadek w kilkudziesięcioletniej historii ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z matematyki, fizyki i chemii, kiedy w tym samym roku uczeń był członkiem reprezentacji naszego kraju na Olimpiady Międzynarodowe w każdym z tych trzech przedmiotów - czytamy na stronie internetowej V LO w Krakowie.

Do Krakowa przyjechał z Łodzi. Jego pasją jest bieganie

Nauczycielka z V LO w Krakowie zdradziła w mediach społecznościowych, że Michał nie pochodzi z Małopolski, lecz z zupełnie innego województwa. Pod Wawel ściągnęła go renoma krakowskiego ogólniaka, który w tym roku został nawet uznany za najlepsze liceum w Polsce. Z wpisu umieszczonego na stronie V LO wiemy też, że wyjątkowo utalentowany "ścisłowiec" nie zaniedbuje innych przedmiotów, a na ostatnim świadectwie miał średnią 5,69. Jego pasją jest bieganie. Michał w tym roku brał już udział w półmaratonie i Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim.

Mamy w VLO takich wspaniałych uczniów! Michał Lipiec przyjechał z Łodzi do Krakowa. Świadomie wybrał V LO Kraków - jako szkołę, która dodaje skrzydeł! Praca z uczniem zdolnym to ogromne wyzwanie! Trudna praca - choć przynosząca ogromnie dużo satysfakcji! Miałam okazję uczyć Michała przez rok informatyki - skromny, utalentowany i ogromnie pracowity młody człowiek!! Gratuluję zespołowi chemików VLO! Fizykom i matematykom!! - napisała na FB Beata Chodacka, nauczycielka z V LO w Krakowie.

Jerzy Mindziukiewicz wspomina Powstanie Warszawskie: "Musieliśmy za szybko dorosnąć"