Tramwaj Kraków

i

Autor: Amadeusz Calik

Zmiany w komunikacji

Nowy bilet komunikacji miejskiej w Krakowie. Ma ułatwić życie podróżnym

2023-07-28 14:25

Od sierpnia pasażerowie komunikacji miejskiej na jednym bilecie będą mogli podróżować tramwajami, autobusami i pociągami w Krakowie oraz w gminach, które przystąpiły do porozumienia. Bilet metropolitalny będzie kosztował od 159 do 199 zł. Stawka jest zależna od liczby stref. Przypomnijmy, że radni nie zgodzili się na podwyższenie ceny biletu miesięcznego, dlatego za możliwość korzystania z autobusów i tramwajów krakowianie w dalszym ciągu zapłacą 80 zł.

Od sierpnia bilet metropolitalny w Krakowie. Ma ułatwić życie pasażerom

Posiadacze tego biletu będą mogli korzystać z pociągów, tramwajów i autobusów w Krakowie oraz gminach, które przystąpiły do porozumienia i dojeżdżają tam miejskie autobusy, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Chodzi o bilet metropolitalny, czyli nowość w krakowskiej komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie ma ułatwić życie podróżnym, zwłaszcza korzystającym z różnych środków transportu. Bilet metropolitalny będzie sprzedawany w trzech "wersjach". Każda z nich obejmuje inną liczbę stref, w których bilet metropolitalny będzie ważny.

Ile kosztuje bilet metropolitalny w Krakowie?

  • 159 zł: metropolitalny – strefa I
  • 169 zł: metropolitalny – strefa I+II
  • 199 zł: metropolitalny – strefa I+II+III

Cena biletu miesięcznego dla mieszkańców Krakowa pozostanie na dotychczasowym poziomie – 80 zł. Uprawniać będzie do podróży tylko tramwajami i autobusami. Magistrat chciał podwyższyć cenę biletu miesięcznego do 109 zł, jednak na takie rozwiązanie nie zgodzili się radni.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Kraków: Aleja Róż po rewitalizacji