Autobus Kraków

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Zmiany dla pasażerów

Rewolucja w komunikacji miejskiej w Krakowie. Chodzi o kontrolerów biletów

2023-06-22 14:57

Duże zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie! W lipcu Punkty Sprzedaży Biletów zostaną przekształcone w Punkty Obsługi Pasażerów prowadzone przez Zarząd Transportu Publicznego. Miasto zdecydowało również o uruchomieniu dodatkowych kontroli biletów. Będą one przeprowadzane przez pracowników Zarządu Transportu Publicznego a nie firmy Rewizor.

Zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie. Będą dodatkowe kontrole biletów

Od lipca w pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej będzie można natknąć się na dodatkowe kontrole biletów. Co ciekawe, przeprowadzą je pracownicy Zarządu Transportu Publicznego, a nie firmy Rewizor. - Organizator transportu, jakim jest ZTP, ma prawo do prowadzenia w pojazdach KMK dodatkowych kontroli dokumentów przewozu, nie objętych zakresem umowy z obecnym wykonawcą, czyli firmą Rewizor. Dlatego zdecydowano o uruchomieniu dodatkowej kontroli biletów. W lipcu część kontrolerów (bezpośrednio z ramienia ZTP) będzie również wykonywać czynności kontrolerskie w pojazdach KMK - tłumaczy zmiany krakowski magistrat. Równocześnie zapowiedziano, że wkrótce ruszy nabór na stanowiska kontrolerów.

Punkty Sprzedaży Biletów zamienione w Punkty Obsługi Pasażerów

Od lipca Punkty Sprzedaży Biletów zostaną zamienione w Punkty Obsługi Pasażerów prowadzone przez Zarząd Transportu Publicznego, a nie MPK. W Punkcie Obsługi Pasażerów będą dostępne między innymi następujące usługi:

  • przyjmowanie wniosków o wydanie karty miejskiej
  • doładowanie kart miejskich biletami okresowymi
  • wyrabianie duplikatów kart mieszkańca ze zdjęciem
  • rozpatrywanie reklamacji dotyczących kart miejskich

W związku z przejęciem Punktów Sprzedaży Biletów i przekształceniem ich w Punkty Obsługi Pasażerów Komunikacji Miejskiej, a także z powodu konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac organizacyjnych, w piątek, 30 czerwca oraz poniedziałek, 3 lipca wszystkie punkty będą nieczynne.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany