Na spotkanie z 14-latką zabrał wino i prezerwatywy. Trafił w ręce policji [WIDEO]

2016-11-25 13:03 Sylwia Adamczyk
Pedofil w rękach policji
Autor: Małopolska policja Pedofil w rękach policji

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pedofilię. 33-latek wpadł po prowokacji przygotowanej przez internautę. 

Jeden z mieszkańców Krakowa postanowił przygotować prowokację podobną do opisanej w artykule, na który trafił w sieci. Zarejestrował się na czasie pod nickiem „Magda 14”. Nie musiał długo czekać na odzew. Zaczepił go 33-letni mężczyzna podający się za Krzyśka.

Na początku rozmowy odbywały się na czacie, potem smsowo. Podczas wymiany zdań „Magda” wielokrotnie podkreślała, że ma 14 lat. Ta informacja nie przeszkodziła „Krzyśkowi” w coraz częstszym poruszaniu tematów erotycznych. Wkrótce mężczyzna zaczął wysyłać zdjęcia swoich genitaliów.

Ostatecznie „Krzysiek” namówił „Magdę” na osobiste spotkanie, podczas którego miało pomiędzy nimi dojść do stosunku seksualnego. Mężczyzna obiecał zabrać ze sobą wino oraz prezerwatywy. Po ustaleniu czasu i miejsca, krakowianin który zorganizował prowokację poinformował o całej sytuacji policję.

Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę w umówionym miejscu spotkania. Na widok policjantów 33-latek próbował uciekać. Udało się go jednak zatrzymać. Mężczyzna miał przy sobie wino, korkociąg i prezerwatywy.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty: usiłowania obcowania płciowego, prezentowania treści pornograficznych oraz składania propozycji obcowania płciowego małoletniej. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu wydania paszportu, zakazu zbliżania oraz kontaktowania się z małoletnimi poniżej lat 15, a także zakazu przebywania w miejscach gromadzenia się takich małoletnich.

Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.