Nawet 10 lat WIĘZIENIA dla burmistrza Niepołomic i jego zastępcy! Są zarzuty prokuratury

2019-12-05 19:00 Michał Michalak
Nawet 10 lat WIĘZIENIA dla burmistrza Niepołomic i jego zastępcy! Są zarzuty prokuratury
Autor: Pixabay.com Burmistrz Niepołomic i jego zastępca zostali zatrzymani we wtorek 3 grudnia

Roman P. i jego zastępca zostali zatrzymani we wtorek 3 grudnia przez funkcjonariuszy CBA. Mieli przekroczyć swoje uprawnienia w czasie przetargu na budowę jednej ze szkół podstawowych w Niepołomicach. Śledztwo w ich sprawie prowadzi prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach.

Obu mężczyznom został postawiony zarzut niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez inną osobę. Grozi im za to 10 lat więzienia. Burmistrz Niepołomic odpowie ponadto za złożenie fałszywego oświadczenia wbrew przepisom ustawy o zamówieniach publicznych.

Sprawą zajmuje się prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach.

Zastosował on zastosował wobec burmistrza Niepołomic i jego zastępcy środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie, odpowiednio, 100 tysięcy i 70 tysięcy złotych, dozoru policji wraz z zakazem kontaktowania się ze świadkami i współpodejrzanymi oraz zawieszenia w czynnościach służbowych.