NIEMIECKI KONTRWYWIAD w krakowskim biurowcu! O co tu chodzi?

2020-11-19 15:34 Oskar Nawalany
Unity Centre w Krakowie
Autor: Super Express Unity Centre w Krakowie

Niemiecki kontrwywiad dostanie swoje biuro w popularnym “Szkieletorze”? Tak! Centrum biznesowe Unity Centre przy rondzie Mogilskim stało się scenerią do niemieckiej produkcji filmowej.

W poprzedni weekend na placu głównym Unity Centre w Krakowie pojawiła się brama. Drzwi wejściowe do wieży zostały natomiast udekorowane emblematami instytucji Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, czyli niemieckiej służby kontrwywiadu cywilnego.

– Brama jest tymczasowa. To atrapa, dekoracja, która służy jako scenografia do serialu realizowanego na terenie obiektu – tłumaczy w portalu lovekrakow.pl Jakub Wazowicz, przedstawiciel Unity Centre.

Z informacji, które dotarły do mediów, wynika, że niemiecki serial powstaje w Krakowie od miesiąca. Zdjęcia będą kontynuowane do końca listopada, a już prawdopodobnie na wiosnę produkcja trafi na antenę jednej ze stacji telewizyjnych w Niemczech. Niewykluczone także, że serial pojawi się w przyszłym roku na platformie Netflix. Serial jest ekranizacją bestsellerowej niemieckiej powieści.

Kraków: protest przeciwko kard. Dziwiszowi