Niespodziewany efekt kontroli drogowej. Znaleźli tablice skradzione ponad 16 lat temu

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Utracone przez właściciela ponad 16 lat temu włoskie tablice rejestracyjne odnalazły się w Polsce.

Kierowca był w szoku

Niespodziewany efekt kontroli drogowej. Znaleźli tablice skradzione ponad 16 lat temu

2022-08-18 20:54

Podczas kontroli drogowej w Chyżnem strażnicy graniczni dokonali niespodziewanego odkrycia. Zatrzymana przez nich ciężarówka z naczepą była oznaczona tablicami rejestracyjnymi, które w bazie danych figurowały jako utracone przez właściciela ponad 16 lat temu. W niemałym szoku był kierowca pojazdu. Nie potrafił on wyjaśnić funkcjonariuszom pochodzenia feralnych tablic.

Straż graniczna znalazła włoskie tablice rejestracyjne, utracone ponad 16 lat temu

Nieoczekiwany obrót przybrała kontrola drogową, którą w Chyżnem przeprowadzili strażnicy graniczniPo zatrzymaniu prowadzonej przez cudzoziemca ciężarówki z naczepą okazało się, że pojazd jest oznaczony włoskimi tablicami rejestracyjnymi, które w bazie danych figurowały jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Zostały one bowiem utracone przez właściciela ponad 16 lat temu, a ich los był przez ten czas nieznany. Mundurowi próbowali dowiedzieć się od kierowcy, w jaki sposób tablice znalazły się na jego pojeździe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Kraków. Wąż zbożowy odłowiony w parku Reduta. Wygrzewał się 1,5 metra nad ziemią

Kamil zapłacił życiem za miłość do motoroweru

Kierowca nie miał pojęcia, skąd pochodziły tablice

Kierowca ciężarówki, 29-letni obywatel Rumunii został przesłuchany w charakterze świadka. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją, nie posiadał wiedzy na temat zgłaszania zaginięcia lub utracenia tablic rejestracyjnych, jak i o wyrabianiu ich duplikatu. Cudzoziemiec zeznał, że w firmie transportowej jeździ od około 5 lat, a obecną naczepę, należącą do włoskiego przedstawiciela firmy użytkuje od 6 tygodni. Kilka dni temu zestawem pojazdów załadował się we Włoszech i wyjechał w trasę przez Węgry do Rumunii, a następnie przez Węgry i Słowację do Polski. Jego celem była Norwegia, gdzie miał zawieźć części do maszyn, załadowane w RP.

Strażnicy umożliwili 29-latkowi dalszą podróż, jednak zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz tablice rejestracyjne. W tej sprawie trwają dalsze procedury, które mają wyjaśnić tajemnicę odnalezionych po 16 latach tablic.

Niespodziewany efekt kontroli drogowej. Znaleźli tablice skradzione ponad 16 lat temu

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Kierowca ciężarówki, 29-letni obywatel Rumunii nie potrafił wyjaśnić mundurowym, skąd na jego pojeździe wzięły się feralne tablice rejestracyjne.
Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE