Nietypowa interwencja strażników

Kraków. Wąż zbożowy odłowiony w parku Reduta. Wygrzewał się 1,5 metra nad ziemią

2022-08-18 19:16

W krakowskim parku Reduta strażnicy miejscy interweniowali z powodu węża zbożowego, który wygrzewał się na jednym z drzew. Gad został ściągnięty z gałęzi znajdującej się na wysokości około 1,5 metra i zabrany przez pracowników Centrum Hodowlanego. Podobny przypadek miał miejsce w czerwcu, gdy wąż zbożowy został odłowiony na Plantach.

Wąż zbożowy odłowiony w parku Reduta w Krakowie. Wygrzewał się na drzewie 

W środę, 17 sierpnia strażnicy miejscy z Krakowa zostali wezwani do parku Reduta z powodu węża, który upatrzył sobie jedno z drzew i tam oddawał się błogiemu odpoczynkowi. Brązowe plamy na ciele wskazywały na to, że gad jest przedstawicielem rodziny połozowatych, nazywanym wężem zbożowym. Interwencja polegała głównie na zabezpieczeniu terenu tak, aby pracownicy Centrum Hodowlanego mogli bez przeszkód odłowić węża znajdującego się na wysokości około 1,5 metra. Sprawna akcja pozwoliła na zabranie gada w bezpieczne dla niego miejsce.

Poniżej zdjęcia węża zbożowego, znalezionego w parku Reduta w Krakowie.

PRZECZYTAJ: W kapciach i piżamie wszedł do tramwaju w Krakowie. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania

To nie pierwszy wąż zbożowy, który w ostatnim czasie został odłowiony przez straż miejską w Krakowie. Do podobne przypadku doszło w czerwcu, gdy półtorametrowy gad straszył ludzi wypoczywających na Plantach.

Kamil zapłacił życiem za miłość do motoroweru

Czy węże zbożowe są groźne dla ludzi?

Wąż zbożowy to gatunek węża z rodziny połozowatych. W naturze najczęściej można go spotkać w południowo-wschodnich stanach USA, jednak popularne są również hodowle domowe. Prowadzenie hodowli w Polsce nie wymaga posiadania zezwolenia. Węże zbożowe nie są jadowite i nie są groźne dla ludzi. Ich pokarm stanowią głównie gryzonie, ptaki i ich jaja, a także płazy bezogonowe. Zwykle mierzą od 76 do 126 cm. Węże zbożowe charakteryzują się czerwonymi lub brązowymi plamami na ciele.

Sonda
Czy boisz się węży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE