Ustalenia prokuratury

Patryk P. był totalnie pijany! Prokuratura podała wynik badania krwi kierowcy renault

2023-07-21 9:20

Prokuratura potwierdziła wcześniejsze doniesienia medialne dotyczące wyników badania obecności alkoholu w organizmach uczestników wypadku na moście Dębnickim. Kierujący żółtym renault Patryk P. miał we krwi 2,3 promila alkoholu (badanie moczu dało wynik 2,6 promila). Spośród czterech mężczyzn, którzy zginęli tragicznie trzeźwy był tylko 20-letni Marcin.

Kierowca renault był totalnie pijany! Patryk P. miał w organizmie ponad 2 promile

Prokuratura Okręgowa w Krakowie potwierdziła informacje "Faktu" oraz Radia ESKA na temat wyników badań uczestników wypadku na moście DębnickimWiadomo już, że kierujący żółtym renault Patryk P. prowadził pojazd będąc totalnie pijanym. W jego przypadku badanie krwi dało wynik 2,3 promila, a badanie moczu nawet 2,6 promila. Obecność alkoholu potwierdzono również u dwóch pasażerów, trzeźwy był wyłącznie Marcin, najmłodszy z uczestników tragedii. Jak podaje PAP, prokurator zapytany o prędkość z jaką jechał samochód odpowiedział, że zostanie ona podana po analizie materiału dowodowego oraz opinii biegłych.

Śledztwo w sprawie wypadku na moście Dębnickim. Wstępne ustalenia prokuratury

W sprawie tragicznego wypadku toczy się śledztwo. Prokuratura wskazała, że żółtym renault kierował 24-letni Patryk P. Zapis monitoringu potwierdził, że młody kierowca jeszcze przed kraksą wielokrotnie złamał przepisy ruchu drogowego. - Obraz monitoringu wskazuje na naruszenie szeregu zasad, w tym przejeżdżanie na czerwonym świetle przez skrzyżowania, ale przede wszystkim prędkość. Ta prędkość była całkowicie niedostosowana do warunków. W miejscu, gdzie było ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę, wstępne oceny wskazują na trzy, a może nawet więcej razy przekroczoną dopuszczalną prędkość - powiedział prok. Rafał Babiński, szef Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Pogrzeb Marcina H., który zginął w wypadku na Moście Dębnickim
Sonda
Czy kierowcy w Polsce jeżdżą bezpiecznie?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany