Płatnego seksu nie będzie. Ogromny cios w seksbiznes w Małopolsce [WIDEO]

2020-01-24 12:53 AC
Płatnego seksu nie będzie. Ogromny cios w seksbiznes w Małopolsce
Autor: archiwum se.pl

19 zlikwidowanych agencji towarzyskich, milion złotych rocznego utargu, 24 miasta w pięciu województwach i siedmiu podejrzanych - tak w skrócie można opisać ogromną akcję Centralnego Biura Śledczego Policji, która odbyła się w kilkudziesięciu miastach, w tym m.in. w Krakowie.

Siedem osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚP. Są one podejrzewane o czerpanie korzyści z działalności sieci tzw. "mieszkaniówek", czyli domowych agencji towarzyskich. Zlikwidowanych zostało aż 19 takich miejsc na terenie pięciu województw - lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W akcji wzięło udział 150 policjantów z Rzeszowa, Katowic, Krakowa, Kielc, Wrocławia i Lublina. Zatrzymano siedem osób, w wieku od 28 do 48 lat.

- Część zatrzymań miała bardzo dynamiczny przebieg. Ponadto w trakcie akcji policjanci dokładnie przeszukali miejsca zamieszkania i pobytu podejrzanych, a w ich wyniku zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz ponad 300 tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych, ewentualnych kar - relacjonuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Śledczy ustalili, że za cały seksbiznes odpowiedzialni są dwaj mężczyźni - w wieku 28 i 48 lat. "Liderzy" grupy mieli zatrudniać w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, w tym cudzoziemki, które w zamian za ułatwienie im nierządu zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń, oddawały część uzyskiwanego dochodu.

Pozostali zatrzymani są podejrzani o zbieranie pieniędzy z poszczególnych agencji, prowadzenie rozliczeń oraz wynajmowanie mieszkań. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny utarg z działalności wszystkich agencji mógł wynosić blisko 80 tysięcy złotych, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, a rocznie nawet blisko milion złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety pracujące w agencjach nie były do tego zmuszane.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania nierządu przez inne osoby, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie z osób zatrzymanych podejrzane są o kierowanie tą grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Te dwie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Widzisz wypadek, utrudnienia lub ciekawy temat z Krakowa lub Małopolski? Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy! Skontaktuj się z nami:

- przez e-mail: krakow@se.pl
- na Facebooku Kraków - Eska Info